Małe pomieszczenia – sposoby na zaoszczędzenie przestrzeni

Małe pomieszczenia – sposoby na zaoszczędzenie przestrzeni
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomieszczenia takie jak schowki, garderoby lub niewielkie pokoje w mieszkaniach o niskim metrażu to miejsca, które niezwykle trudno zaaranżować w taki sposób, by były nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjne pod względem wizualnym. Świetnymi sposobami na jak najlepsze wykorzystanie ich przestrzeni mogą być zarówno nowoczesne meble, takie jak modułowe sofy lub regały z funkcją swobodnego dopasowywania wielkości półek, ale i dopasowane drzwi czy okna. Po jakie warto sięgać w przypadku, gdy mamy ograniczone możliwości instalacji klasycznych modeli? Co wybrać, gdy przestrzeń nas ogranicza?

Drzwi przesuwne – doskonały wybór dla niewielkich powierzchni

Pokój dziecka lub gabinet to świetne miejsce, w którym można wykorzystać drzwi przesuwne, instalowane na specjalnej prowadnicy. Dzięki możliwości otwierania ich, a ściślej rzecz biorąc przesuwania, nie zajmują dodatkowego miejsca we wnętrzu pomieszczenia. Charakteryzują się funkcjonalnością oraz praktycznością użytkowania. Prawidłowo zamontowane stanowią bezpieczną barierę również dla małych dzieci, chroniąc je przed przypadkowym przytrzaśnięciem palców lub ciała. Dzięki szerokiej gamie rozmaitych modeli, domownicy mogą śmiało wybierać między skrzydłami przesuwnymi harmonijkowymi, czyli składanymi na wzór wachlarza, jak również w formie klasycznej. Taki rodzaj drzwi z pewnością nie przysporzy problemów z otwieraniem. Warto przy ich wyborze zwrócić szczególną uwagę z materiału jakiego są one wykonane. Drzwi przesuwne z pewnością nadadzą niepowtarzalnego designu w mieszkaniu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pompy do klimatyzatora – co warto wiedzieć?
Pompy do klimatyzatora – co warto wiedzieć?
Urządzenia klimatyzacyjne spełniają ważną funkcję w naszych domach. Dzięki nim mamy możliwość zagwarantować sobie pełen komfort termiczny. Żeby jednak sprzęt […]
Ostatnie wpisy