Na czym polega cyfrowy druk książek?

Na czym polega cyfrowy druk książek?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiana na rynku poligraficznym

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy chciało się wydać książkę, trzeba było przygotować specjalną formę drukarską służącą do odbijania kolejnych stron na poszczególnych egzemplarzach, co było bez wątpienia bardzo czasochłonne. Na szczęście ten okres powoli odchodzi już do przeszłości, a introligatorzy oraz osoby pracujące w branży poligraficznej korzystają obecnie z dużo nowocześniejszych i wydajniejszych metod. Prawdziwą rewolucję na tym rynku spowodowało wynalezienie druku cyfrowego, który, jak się okazuje, pozwala na szybszą realizację zamówień, a także większą swobodę autorów, którzy zlecają ich wykonanie. Kilka dekad temu, rozłożenie kolorowych stron w książce było ściśle narzucone i niemożliwe było wydrukowanie ich w losowych miejscach. Dzięki pojawieniu się nowych sposobów pracy, nie stanowi to już jednak najmniejszego problemu.

Druk cyfrowy – czyli jaki?

Nie każda drukarnia książek ma w swojej ofercie cyfrowy wydruk, usługa ta stanowi raczej domenę tych przedsiębiorstw, które skierowane są do autorów pragnących wydać swoje dzieła w niewielkich nakładach. Jest to spowodowane tym, że wydruk nawet pojedynczego egzemplarza danego tekstu nie generuje kosztów znacząco wyższych niż wyprodukowanie kilkudziesięciu, czy kilkuset tomów. Warto wspomnieć także o innych zaletach korzystania z tej nowoczesnej metody. Druk cyfrowy pozwala na dużo szybszą realizację zamówień, przyczynia się również do znaczących oszczędności, ponieważ do stworzenia jednego woluminu nie potrzeba aż tyle papieru, co przy tradycyjnych sposobach pracy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pralnia samoobsługowa – co musisz o niej wiedzieć
Pralnia samoobsługowa – co musisz o niej wiedzieć
Popularność pralni samoobsługowych, wynikająca z wygody i funkcjonalności to coraz powszechniejszy trend. Korzystając z tego typu miejsc w znaczący sposób […]
Ostatnie wpisy