Makijaż permanentny – Kompletny przewodnik po zabiegu

Makijaż permanentny – Kompletny przewodnik po zabiegu
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny oczu to świetny sposób na stworzenie ładnego wyglądu oczu, który utrzymuje się przez cały dzień. Jest to również świetna alternatywa, jeśli masz wrażliwe oczy i nie możesz nosić zwykłego makijażu. Makijaż permanentny może być wykonany przez artystę lub samodzielnie w domu. Procedura jest podobna do nakładania zwykłego makijażu, ale wymaga więcej kroków i produktów.

Przed wizytą

Umów się na spotkanie z doświadczonym artystą, który został przeszkolony w zakresie kosmetyki permanentnej. Możesz go znaleźć online lub w lokalnym salonie kosmetycznym lub spa. Artysta powinien być w stanie pokazać Ci zdjęcia swojej pracy, abyś wiedziała, jakie rezultaty są możliwe do osiągnięcia dzięki tej procedurze. Możesz się umówić na stronie: https://www.permanentnybielsko.com/trwaly-i-estetyczny-makijaz-permanentny-oczu/.

Podczas wizyty

Artysta nałoży na Twoje powieki krem znieczulający i położy Cię na stole, abyś mogła zbliżyć się do niego na tyle, aby zaaplikować pigment do skóry właściwej (najgłębszej warstwy skóry). Krem znieczulający powinien leżeć przez około 30 minut, aż do momentu rozpoczęcia aplikacji pigmentu. W tym czasie artysta zaznaczy Twoją powiekę tuszem permanentnym lub ołówkiem. Następnie rozpocznie on nakładanie małych kropek pigmentu na skórę za pomocą sterylnej strzykawki bez igły (lub nakłuwacza skórnego) i umieści je dokładnie w miejscu, w którym się znajdują.

Po wizycie

Kiedy zabieg jest zakończony, twój artysta umieści bandaż i poinstruuje cię, aby uniknąć pocierania powiek przez 24 godziny. W tym momencie nie należy wystawiać oczu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ultrafioletowych przez co najmniej trzy dni. Po 24 godzinach można zdjąć opatrunek i delikatnie przemyć oczy ciepłą wodą. Pełne osadzenie się pigmentu w skórze może potrwać od jednego do dwóch tygodni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ubrać chłopca na ważną uroczystość rodzinną?
Jak ubrać chłopca na ważną uroczystość rodzinną?
Cały rok obfituje w liczne uroczystości rodzinne. Poczynając od świąt, komunii, wesel, chrztów, aż na trochę mniej oficjalnych okazjach kończąc. […]
Ostatnie wpisy