Pielęgnacja skóry – jak za pomocą odpowiednich kosmetyków zatroszczyć się o jej wygląd

Pielęgnacja skóry – jak za pomocą odpowiednich kosmetyków zatroszczyć się o jej wygląd
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawą pięknej i zdrowej cery jest odpowiednia pielęgnacja. Niestety często sprowadza się ona jedynie do demakijażu i nałożeniu kremu, co okazuje się niewystarczające. Aby zadbać o dobrą kondycję naszej cery musimy poświęcić jej więcej uwagi.

Oczyszczanie i złuszczanie

Podczas codziennej pielęgnacji podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry. Nagromadzone po całym dniu zanieczyszczenia oraz pozostałości makijażu blokują pory sprawiając, że skóra nie może oddychać. Prowadzi to do powstawania niedoskonałości i stanów zapalnych. Pierwszym krokiem oczyszczenia jest demakijaż. Niezależnie od tego, jaką jego formę wybierzemy (płyn micelarny, mleczko, masło do demakijażu) musimy pamiętać aby nie pocierać skóry zbyt mocno i energicznie. Może bowiem doprowadzić do jej podrażnienia. Po wykonanym demakijażu myjemy twarz za pomocą delikatnego żelu lub pianki, które usuną pozostałości zanieczyszczeń. Dodatkowo przynajmniej dwa razy w tygodniu wykonujemy peeling. Do wyboru mamy różne jego rodzaje – gruboziarnisty, drobnoziarnisty, enzymatyczny. To jakiego użyjemy zależy wyłącznie od nas. Przy wyborze warto kierować się jednak rodzajem naszej cery (przykładowo dla cery wrażliwej najlepszy będzie peeling enzymatyczny).

Nawilżanie i odżywianie

Nasza cera potrzebuje wieloetapowego nawilżenia. Pierwszy etap to użycie esencji. Esencje do twarzy często mylimy z tonikami. Jednak o ile tonik jedynie tonizuje skórę, to esencja zawiera składniki aktywne, które wspomagają proces nawilżania. Kolejnymi krokami są serum i krem nawilżająco – odżywczy. Zapewnienie wieloetapowej pielęgnacji jest ważne, szczególnie wieczorem. W nocy nasza skóra regeneruje się, a zapewniając jej dodatkowe składniki odżywcze proces ten staje się bardziej intensywny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie szukać dobrego tłumacza?
Gdzie szukać dobrego tłumacza?
Usługi tłumaczeń językowych są wciąż bardzo popularne, ponieważ dzięki temu można otrzymywać dobrze przetłumaczone teksty czy nawet książki z danego […]
Ostatnie wpisy