Jak dbać o odpowiednią postawę ciała u niemowląt?

Jak dbać o odpowiednią postawę ciała u niemowląt?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieprawidłowości w ułożeniu ciała niemowlaka można zauważyć już w pierwszych tygodniach życia. Przeważnie takie wady mają wpływ na ułożenie główki, wykrzywianie kręgosłupa lub podkurczanie nóżek. W większości przypadków jest to spowodowane wzmożonym lub zbyt słabym napięciem mięśniowym. Pamiętajmy, by wszystkie wątpliwości dotyczące zdrowia naszego dziecka konsultować z lekarzem. Być może konieczna będzie fizjoterapia niemowląt niwelująca powstający problem z postawą, który w przyszłości zaowocuje poważnymi kłopotami.

Jak wygląda rehabilitacja najmłodszych?

Sale do ćwiczeń fizjoterapeutycznych dla dzieci są kolorowe i pełne zabawek. Możemy znaleźć tam baseny z kulkami, drabinki, worki sako oraz piankowe elementy w najróżniejszych kształtach. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to jak najzwyczajniejszy plac zabaw, poszczególne akcesoria służą do bardzo konkretnych ćwiczeń niwelujących wady postawy. Rehabilitant zawsze musi dopasować do pacjenta zestaw treningowy, ponieważ innej stymulacji mięśniowej wymaga kilkutygodniowy maluch, a innej bobas, który zaczyna już chodzić. Specjalista mający dobre podejście do małych ludzi, szybko poradzi sobie z ich nieśmiałością, sprawiając, że ćwiczenia korekcyjne będą prawdziwą przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zapuszczanie włosów – czy warto wtedy odwiedzać fryzjera?
Zapuszczanie włosów – czy warto wtedy odwiedzać fryzjera?
Skonsultuj się z fryzjerem Wizyta u fryzjera jest szczególnie ważna, gdy chcesz zapuścić włosy. Wykwalifikowany stylista będzie wiedział, jak dobrać […]
Ostatnie wpisy