Laserową czy atramentową – jaką drukarkę kupić?

Laserową czy atramentową – jaką drukarkę kupić?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarka to jedno z podstawowych urządzeń wykorzystywanych powszechnie zarówno w domach prywatnych, jak i biurach. Na rynku znajdziemy dwa kluczowe rodzaje – atramentowe oraz laserowe. Każdy z nich wyróżnia się konkretnymi zaletami, dlatego przy ostatecznym wyborze warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Mnóstwo funkcjonalnych modeli z obu kategorii posiada w swoim asortymencie sklep internetowy: https://www.magusz.com.pl/.

Wiele zależy od naszych oczekiwań i możliwości finansowych

Wybierając drukarkę, warto najpierw zapoznać się dokładnie ze specyfikacją jej działania. Modele atramentowe wykorzystują do drukowania tusz nanoszony na papier za pomocą przesuwających się głowic, natomiast laserowe specjalny toner, który jest nakładany w formie cząsteczek z użyciem wałka. Oczywiście duże znaczenie mają też szczegółowe parametry obu urządzeń. Wersje laserowe gwarantują przede wszystkim szybsze funkcjonowanie, wyższą jakość wydruku i niższe koszty eksploatacyjne. Jedyną poważną wadą jest ich cena. Z kolei wersje atramentowe są stosunkowo tanie, ciche i kompaktowe, ale jednocześnie zapewniają zdecydowanie niższą prędkość wydruku i nie są zbyt odporne na obciążenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to są kasy fiskalne online
Co to są kasy fiskalne online
Kasy fiskalne (albo inaczej – zgodnie z brzmieniem ustawowym – kasy rejestrujące) są to urządzenia, na których dokonuje się rejestrowania […]
Ostatnie wpisy