Jakie elementy i części mogą okazać się przydatne w transporcie grawitacyjnym?

Transport grawitacyjny ma szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się go przede wszystkim w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem zbożowym, gdzie konieczne jest szybkie przemieszczanie sypkich towarów. Z jego pomocą w bezproblemowy sposób można przetransportować nawet bardzo duże ilości składników.

Z czego składają się urządzenia wykorzystywane w transporcie grawitacyjnym?

Dzięki transportowi grawitacyjnemu możliwe jest nie tylko przenoszenie towarów, ale także rozdzielanie ich do różnych pojemników lub urządzeń za pomocą klap rozdzielczych. Najczęściej są one sterowane mechanicznie, gdzie pracownik manipuluje ich położeniem za pomocą specjalnej dźwigni.

Spotkać można jednak także klapy sterowane za pomocą silnika elektrycznego lub pneumatycznego. System transportu grawitacyjnego składa się z wielu pojedynczych elementów, które razem tworzą sprawnie działającą instalację. Do najważniejszych części wykorzystywanych przy tego rodzaju transporcie są wyróżniane przede wszystkim rury o różnej średnicy oraz kształcie, kolana, zasuwy, kształtki a także rozdzielacze.

Oprócz rozwiązań działających w sposób grawitacyjny stosuje się także przenośniki łańcuchowe. Do ich prawidłowego działania niezbędne jest użycie odpowiednio przystosowanych do tego celu elementów, które znaleźć można na stronie http://www.rybinski-stal.pl/lancuchy/. Przenośniki łańcuchowe są przede wszystkim niezawodne i zapewniają bardzo szybki transport. Cechuje je również bezawaryjność.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + jeden =