Lampka rowerowa – jaka powinna być?

Lampka rowerowa – jaka powinna być?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampki rowerowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty. Posiadanie oświetlenia rowerowego jest bardzo ważne. Może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo podczas jazdy nocą i sprawia, że jesteś bardziej widoczny dla innych ludzi i pojazdów. Latarka lub smartfon mogą być używane jako tymczasowy substytut, ale nie jest to wskazane.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj światła jest dla Ciebie odpowiedni, rozważ te czynniki:

Potrzeby oświetleniowe

Światła rowerowe są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jakiego rodzaju oświetlenia potrzebujesz przed dokonaniem zakupu. Na przykład, jeśli chcesz być widoczny dla innych w nocy, podstawowa lampa LED do roweru może być wszystkim, co jest potrzebne. Jeśli jednak często jeździsz w nocy lub o świcie/zmierzchu, warto zainwestować w mocniejsze światło. Jeśli Twój rower nie ma wbudowanego systemu oświetlenia, dobrze sprawdzi się również lampka czołowa zasilana dynamem.

Żywotność baterii

Większość lampek rowerowych wykorzystuje akumulatory, które działają od 1 godziny do 10 godzin, w zależności od rodzaju użytej baterii. Jeśli planujesz używać lampki do dłuższych przejażdżek lub do dojazdów do pracy, poszukaj takiej, która ma wydłużoną żywotność baterii, dzięki czemu nie będzie wymagała ładowania przez cały dzień (lub tydzień). Niektóre lampki mają również porty USB, dzięki czemu można je ładować z dowolnego gniazdka za pomocą kabla zasilającego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aloes – magiczna roślina ratująca zdrowie!
Aloes – magiczna roślina ratująca zdrowie!
Aloes jest sukulentem z rodziny Aloeaceae. Rośnie w klimacie jałowym i rozwija się przy niewielkiej ilości wody. Jego liście zawierają […]
Ostatnie wpisy