Jak dobrać zbiornik na deszczówkę do naszych potrzeb

Jak dobrać zbiornik na deszczówkę do naszych potrzeb
podwazaj-autorytety
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadając  dom jednorodzinny i przydomowy ogród, gdzie mamy posadzone warzywa, a także na przykład kwiaty warto zadbać o dodatkowe źródło wody. Możemy oczywiście w czasie, gdy brak jest opadów deszczowych podlewać to co wyrosło obok domu wodą z kranu, ale jest to oczywiście dosyć kosztowne, ponieważ za nią trzeba płacić. Dlaczego zatem nie skorzystać z naturalnego źródła jaką jest deszczówka. Trzeba tylko posiadać odpowiedni zbiornik, który podstawiamy na przykład pod rynnę i mamy możliwość żeby za darmo podlewać nasze kwiaty lub warzywa.

Zalety posiadania wody z deszczu

Pierwsza sprawa to wymieniona już kwestia powyżej, a mianowicie że nic ona nas nie kosztuje. Dodatkowo posiadając odpowiedni zbiornik na deszczówkę możemy wcześniej go napełnić podczas opadów deszczu i wykorzystać w sytuacji kiedy panuje susza. Poza tym jest ona lepszej jakości niż kranówka, dlatego warto ją zbierać aby podlewać grządki w ogrodzie. Przyjmuje się na każde 25 metrów kwadratowych powierzchni, pojemnik powinien przechowywać 1 metr sześcienny wody. Tyle powinno wystarczyć, ponieważ rzadko dochodzi do przekroczenia tych wartości. Także korzystajmy bez ograniczeń z tych dobrodziejstw natury, gdyż jest to bardzo proekologiczne działanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co znaczy słowo hostessa?
Co znaczy słowo hostessa?
Hostessa w przetłumaczeniu na polski znaczy gospodyni. Kojarzy nam się to dobrze – z osobą, która o nas zadba, pomoże […]
Ostatnie wpisy