Jakimi metodami osusza się dom?

Jakimi metodami osusza się dom?
podwazaj-autorytety
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom zawsze powinien być odpowiednio zabezpieczony przed różnorodnymi zagrożeniami. Czasami jednak nawet bardzo usilne starania i zastosowanie dobrych rozwiązań, nie są w stanie uchronić budynku przed negatywnymi zdarzeniami. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi muszą borykać się właściciele domów, jest zawilgocenie ścian czy podłóg. Przyczyny takiego zdarzenia mogą być różne, ale z całą pewnością nie wolno ich bagatelizować. Jeszcze gorszym zjawiskiem jest zalanie, które także może się zdarzyć, chociażby w wyniku nieprzewidzianej awarii. W razie takich wypadków konieczne może okazać się osuszanie obiektu. Celem tego procesu jest oczywiście skuteczne pozbycie się wilgoci tak, aby w środku z powrotem panowały dogodne warunki do mieszkania. Obecnie osuszanie realizowane jest na kilka sposobów. Na który z nich warto się zdecydować w razie potrzeby?

Osuszanie domu – jakie istnieją sposoby na skuteczne pozbycie się wilgoci?

Firma https://kaiser-one.pl, a także wiele podobnych przedsiębiorstw działających na rynku, korzysta z kilku metod osuszania domów. Podstawową techniką jest zastosowanie nagrzewnic wentylatorowych. Przynoszą one dość dobre rezultaty, z tym że muszą być włączone nawet przez kilka tygodni. Czas osuszania będzie jednak zależał od materiału, z jakiego zrobione są ściany. Ponadto warto zaznaczyć, że temperatura w pomieszczeniach podczas pracy nagrzewnic nie powinna przekraczać 35°C. Innym sposobem jest tzw. osuszanie kondensacyjne, czyli obniżanie wilgotności cyrkulującego powietrza poprzez jego ochłodzenia w agregacie, który działa podobnie do klimatyzatora. Warunkiem efektywności takiego urządzenia jest zamknięcie obiegu powietrza. Można to osiągnąć dzięki dokładnemu uszczelnieniu pokojów. Ostatnią z najpopularniejszych metod osuszania jest osuszanie absorpcyjne. W tym przypadku zasad jest niemalże taka sama jak w osuszaniu kondensacyjnym, lecz rolę pochłaniacza wilgoci pełni specjalny absorber, czyli materiał dobrze pochłaniający wilgoć. Powietrze, które przez niego przepływa, oddaje wodę, a następnie ogrzane wraca pomieszczenia i powoduje jego osuszanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Audyt finansowy – co warto wiedzieć?
Audyt finansowy – co warto wiedzieć?
Audyt finansowy jest częścią procesu sprawozdawczości finansowej, która jest wykonywana przez niezależnego audytora. Audyt ten jest regulowany przepisami prawa, a […]
Ostatnie wpisy