W jakich sektorach przemysłowych stosuje się mini żurawie?

W jakich sektorach przemysłowych stosuje się mini żurawie?
podwazaj-autorytety
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mini żurawie są bardzo kompaktowymi, łatwymi w obsłudze i użytecznymi urządzeniami w wielu sektorach przemysłowych. Ich wszechstronność pozwala na ich wykorzystanie podczas różnego rodzaju prac. Tak więc, do jakich zadań są najczęściej wykorzystywane mini żurawie i jakie są podstawowe parametry użytkowe tych sprzętów?

Mini żuraw – podstawowe parametry użytkowe i zastosowanie

Większość mini żurawi to urządzenia samojezdne, poruszające się na gumowych gąsienicach, które nie niszczą podłoża. Jest to niezwykle ważne podczas prowadzenia prac wewnątrz budynków. Co więcej, sprzęty te są zazwyczaj wyposażone w rozkładane łapy, które znacznie poprawiają ich stabilność i zwiększają bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o parametry użytkowe, to przykładowo mini żurawie oferowane przez firmę JEKKO Polska charakteryzują się średnim udźwigiem powyżej jednej tony (do 8 ton) oraz maksymalnym wychyleniem górnym wysięgnika wynoszącym do nawet 26 metrów (model SPX1280).

Mini żurawie mogą być wykorzystywane podczas realizacji różnego rodzaju zadań. Spośród nich można wymienić między innymi montaż ciężkich, wielkogabarytowych szyb oraz elewacji szklanych. Co więcej, urządzenia te znalazły również zastosowanie przy budowie konstrukcji stalowych, czy też betonowych. Innym sektorem, w którym coraz częściej sięga się po mini żurawie, są prace wyburzeniowe oraz rozbiórkowe.

Więcej o potencjalnych zastosowaniach tych urządzeń oraz ich specyfikacji można przeczytać między innymi na stronie internetowej jednego z ich producentów: https://jekko.com.pl/mini-zurawie,22,pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja eventu – jak wygląda proces przygotowywania?
Organizacja eventu – jak wygląda proces przygotowywania?
Planowanie wydarzenia to dużo pracy, ale jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby ułatwić sobie zadanie. Oto kilka wskazówek dotyczących […]
Ostatnie wpisy