Jakie zalety ma wędka surfcastingowa?

Jakie zalety ma wędka surfcastingowa?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród wędkarzy z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się tzw. wędkarstwo surfcastingowe. Jest to nic innego jak metoda łowienia opierająca się  na wykorzystaniu wędek z pazurem i ciężkich przynęt, które zarzuca się na wyjątkowo duże odległości. Z tego względu jest to idealny sposób na połów ryb morskich, ale również wszystkich drapieżników występujących zwłaszcza w dużych jeziorach. Jakie zalety posiada wędka służąca do tego rodzaju połowu?

Ogromna moc wyrzutu to główny atrybut

W trakcie surfcastingu, inaczej nazywanego wędkowaniem z plaży, wykorzystuje się metodę gruntową i żywe przynęty, m.in. krewetki, tobiasze, śledzie czy inne organizmy morskie, które są naturalnym pożywieniem większości ryb słonowodnych. Używa się w tym przypadku co najmniej 4-metrowych, wytrzymałych wędzisk, zdolnych do zarzucenia przynęty na odległość 100, a nawet 180 metrów. Charakterystyczną cechą większości wędek sufcastinowych jest właśnie ich ogromna moc, znacznie większa niż typowych karpiówek. Pomaga ona w dalekich wyrzutach ciężarów, które mają nierzadko 150 gramów lub więcej. Zanim dokonamy wyboru wędki, powinniśmy się jednak zastanowić, czy będzie nam potrzebny kołowrotek (do modeli ponad 4 metrowych) czy raczej multiplikator (głównie do modeli 3,6 m). Duże znaczenie ma także długość sprzętu – w dużej mierze ten parametr jest uzależniony od techniki, naszych warunków fizycznych i potrzeb. Każdy profesjonalny sklep wędkarski oferuje przynajmniej kilka rodzajów wędek surfcastingowych w różnym przedziale cenowym i o różnej wadze. Tylko od nas zależy, na którą się zdecydujemy. Poszukiwania tego sprzętu można zacząć od przejrzenia tego, co oferuje w tym zakresie np. https://sklep.insel.pl/2643-surfcastingowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę, wybierając fartuch laboratoryjny?
Na co zwrócić uwagę, wybierając fartuch laboratoryjny?
Fartuch laboratoryjny kojarzy się wielu osobom z bezpłciowym elementem odzieży ochronnej. Takie okrycie nakładane przed wejściem do np. pracowni chemicznej […]
Ostatnie wpisy