Jakie zalety ma wędka surfcastingowa?

Jakie zalety ma wędka surfcastingowa?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród wędkarzy z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się tzw. wędkarstwo surfcastingowe. Jest to nic innego jak metoda łowienia opierająca się  na wykorzystaniu wędek z pazurem i ciężkich przynęt, które zarzuca się na wyjątkowo duże odległości. Z tego względu jest to idealny sposób na połów ryb morskich, ale również wszystkich drapieżników występujących zwłaszcza w dużych jeziorach. Jakie zalety posiada wędka służąca do tego rodzaju połowu?

Ogromna moc wyrzutu to główny atrybut

W trakcie surfcastingu, inaczej nazywanego wędkowaniem z plaży, wykorzystuje się metodę gruntową i żywe przynęty, m.in. krewetki, tobiasze, śledzie czy inne organizmy morskie, które są naturalnym pożywieniem większości ryb słonowodnych. Używa się w tym przypadku co najmniej 4-metrowych, wytrzymałych wędzisk, zdolnych do zarzucenia przynęty na odległość 100, a nawet 180 metrów. Charakterystyczną cechą większości wędek sufcastinowych jest właśnie ich ogromna moc, znacznie większa niż typowych karpiówek. Pomaga ona w dalekich wyrzutach ciężarów, które mają nierzadko 150 gramów lub więcej. Zanim dokonamy wyboru wędki, powinniśmy się jednak zastanowić, czy będzie nam potrzebny kołowrotek (do modeli ponad 4 metrowych) czy raczej multiplikator (głównie do modeli 3,6 m). Duże znaczenie ma także długość sprzętu – w dużej mierze ten parametr jest uzależniony od techniki, naszych warunków fizycznych i potrzeb. Każdy profesjonalny sklep wędkarski oferuje przynajmniej kilka rodzajów wędek surfcastingowych w różnym przedziale cenowym i o różnej wadze. Tylko od nas zależy, na którą się zdecydujemy. Poszukiwania tego sprzętu można zacząć od przejrzenia tego, co oferuje w tym zakresie np. https://sklep.insel.pl/2643-surfcastingowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie cechy powinien posiadać ekspert kredytowy?
Jakie cechy powinien posiadać ekspert kredytowy?
Ekspert kredytowy to osoba, która ma głębokie zrozumienie tego, jak działa system kredytowy. Może to być osoba fizyczna lub firma, […]
Ostatnie wpisy