Jakie włosy można sprzedać?

Jakie włosy można sprzedać?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród posiadaczy i posiadaczek długich włosów zazwyczaj przychodzi czas na zmianę. Zastanawiamy się wtedy, czy dobrym pomysłem nie byłaby sprzedaż włosów. Salony fryzjerskie oferują usługę profesjonalnego obcięcia włosów do skupu. Niestety, sama długość włosów nie kwalifikuje się do sprzedania ich na perukę lub tzw. doczepy. A zatem – jakie włosy można sprzedać?

Jak zmierzyć długość włosów do skupu?

Średnia długość włosów, które nadają się do skupu to przy obcięciu to średnio 40 cm długości warkocza, dolna granica różni się jednak w zależności od kupującego. Włosy od 40 cm długości możemy sprzedać na https://hairmajestystudio.pl/pl_PL/skup-wlosow/. Długość mierzymy dopiero po zapleceniu włosów warkocz zabezpieczony po obu stronach gumkami do włosów. Nie oznacza to, że ostateczna długość peruki będzie wynosić tyle samo co oddane włosy. Ze względu na specyfikę produkcji peruk i doczepów długość finalna okazuje się znacznie krótsza. Dlatego też producenci liczą na zakup  jak najdłuższych włosów – im więcej tym lepiej.

Czy można sprzedać farbowane lub hennowane włosy?

Niewiele salonów decyduje się przyjmować włosy farbowanie lub rozjaśniane chemicznie, nawet jeśli są bardzo długie. Wynika to przede wszystkim z tego, że chemiczne traktowanie łuski włosa trwale zmienia ich strukturę oraz negatywnie wpływa na ich kondycję. Farbowanie włosów przyczynia się do zniszczeń, przesuszenia i łamania się ich na długości. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że kondycja naszych farbowanych włosów jest dobra, wiele producentów zamierza farbować włosy do peruk i doczepów. Z tego względu wolą całkowicie naturalne kosmyki jako bazę do produkcji i koloryzacji fryzjerskich.

Jeśli chodzi o naturalną hennę, bez dodatków chemicznych, nie niszczy ona włosów, jednak jest trudna w jej późniejszym rozjaśnianiu, zwłaszcza po kilku hennowaniach. Najważniejszą zasadą, jeśli chodzi o to, jakie włosy można sprzedać, jest ich nienaganna kondycja i odpowiednia długość – w razie wątpliwości warto skonsultować się z salonem, który się w tym specjalizuje.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić organizację pracy i funkcjonalność magazynu?
Jak poprawić organizację pracy i funkcjonalność magazynu?
Firmy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów. Nieustannie wprowadzane są nowe technologie i rozwiązania, które udoskonalają procesy związane z […]
Ostatnie wpisy