Ekogroszek – do czego go wykorzystujemy?

Ekogroszek – do czego go wykorzystujemy?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek jest to paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych.

Jak powstaje ekogroszek?

W tym procesie węgiel kamienny lub brunatny jest rozdrabniany na proszek i podgrzewany w obecności powietrza. Produktem końcowym jest drobny, biały proszek, który może być spalany w kotłach retortowych lub bezpośrednio w piecach.

Jest to dobre paliwo do zastosowań w ogrzewaniu wysokotemperaturowym, takich jak produkcja szkła i stali. Proces jest podobny do tego stosowanego przy produkcji koksu, z tą różnicą, że do pieca nie jest wdmuchiwane powietrze. Zamiast tego węgiel i powietrze są po prostu podgrzewane razem w szczelnej komorze zwanej retortą. Proces jest ciągły i może być przystosowany do produkcji przemysłowej na dużą skalę.

Gdzie wykorzystujemy ekogroszek?

Ekogroszek wykorzystywany jest do produkcji pary wodnej, która służy do wytwarzania energii elektrycznej lub produkcji ciepła dla procesów przemysłowych. Ekogroszek jest zazwyczaj wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej, ale może być również stosowany w innych procesach wymagających ciepła. Proces ten znany jest jako kogeneracja. Oznacza to, że podczas produkcji energii elektrycznej wytwarzane jest również ciepło, które może być wykorzystane do ogrzewania budynków. Ekogroszek jest bardzo popularny w Europie, gdzie energia elektryczna jest droga i szeroko stosowana jest kogeneracja.

Ekogroszek jest idealnym opałem na zimę co sprawia, że duża ilość Polaków po niego sięga. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w ekogroszek Bielsko-Biała to miasto, w którym go kupisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety posiada długoterminowy wynajem samochodów?
Jakie zalety posiada długoterminowy wynajem samochodów?
Wynajem długoterminowy to odpłatne użytkowanie pojazdu w czasie zapisanym w umowie. Musi być jednak dłuższy niż 24 godziny. Ta forma […]
Ostatnie wpisy