Zostajemy chrzestnymi – co kupić dziecku i rodzicom?

Zostajemy chrzestnymi – co kupić dziecku i rodzicom?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narodziny najmłodszego członka rodziny zawsze są niezwykłym wydarzeniem. Z niecierpliwością oczekują na niego także znajomi i przyjaciele pary. Wśród tego grona wybierani są chrzestni mający nie tylko uczestniczyć w sakramencie, ale otaczać malucha szczególną troską. W sytuacji, kiedy to my zostaniemy w ten sposób wyróżnieni pojawia się pytanie, co kupić dziecku i jego rodzicom w związku z tą wyjątkową okazją?

Zapisane nie zostanie zapomniane

Prezent na chrzest powinien przypominać o tym wydarzeniu i być upominkiem przynajmniej w części spersonalizowanym. Poza Biblią będącą elementem niemal nieodzownym warto podarować przedmiot, na którym umieszczone będą najważniejsze informacje związane z narodzinami jak miejsce i data oraz waga i wzrost. Tego rodzaju metryczki dostępne są w różnych wersjach i modelach. Występują w formie ramek lub albumów na zdjęcia, plakatów oraz drewnianych kloców i zawieszek stanowiących dekorację pokoju. Niesłabnącą popularnością cieszą się srebrne wyroby jak łyżeczki czy pozytywki oraz biżuteria opatrzone grawerami z terminem uroczystości i imieniem dziecka.

Sztuka rodzicielstwa

Jeszcze do niedawna chrzestnymi zostawały przede wszystkim osoby spokrewnione z rodzicami w większym lub mniejszym stopniu. Coraz częściej marginalizuje się zwyczaj wybierania na tę funkcję członków rodziny na rzecz najbliższych przyjaciół. Bez względu na łączącą relację rola młodej mamy oraz świeżo upieczonego taty nie powinna być w tym dniu pominięta i należy pamiętać o chociażby niewielkim podarunku również dla nich. Sklepy internetowe specjalizujące się w upominkach jak https://specially4u.pl/pol_m_Prezenty-dla_Prezent-dla-Przyjaciela-Przyjaciolki-501.html pełne są różnego rodzaju pomysłów, warto jednak wybrać podobnie jak w przypadku pociechy souvenir z adekwatnym napisem lub zindywidualizowaną dewizą. Będąc w koleżeńskich stosunkach, nie powinniśmy mieć problemu z doborem najlepszego z nich.

 

Funkcja rodzica chrzestnego poza swoją odpowiedzialnością wymaga nietuzinkowego prezentu. Pamięć ma do siebie to, że bywa ulotna, dlatego też umieszczenie najważniejszych danych na pamiątkowym przedmiocie sprawdzi się na lata. Nie zapominajmy o znaczeniu tych, którzy powołali malucha na świat, ponieważ dla nich jest to także szczególne wydarzenie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór lamp do domu
Wybór lamp do domu
Oświetlenie jest jedną z ważniejszych aspektów aranżacji każdego wnętrza. Nie każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak […]
Ostatnie wpisy