Jakie pojazdy można przewozić na profesjonalnych lawetach?

Jakie pojazdy można przewozić na profesjonalnych lawetach?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy pojazd ulegnie awarii, konieczne staje się jego przetransportowanie do zakładu mechaniki pojazdowej, w celu naprawy. Czasami, gdy usterka zdarzy się bardzo daleko od domu, konieczne jest najpierw sprowadzenie auta w bliższe okolice miejsca zamieszkania właściciela. W przypadku aut osobowych nie ma z tym większego problemu, ponieważ praktycznie każda laweta poradzi sobie z ich transportem. Co jednak poradzić, gdy uszkodzeniu ulegnie pojazd dostawczy lub ciężarówka? Tutaj rozwiązaniem będzie przewóz profesjonalną lawetą.

Pojazd typu holownik

Jedną z opcji jest wykorzystanie holownika, popularnie zwanego po prostu lawetą. Jest to pojazd, który posiada zabudowę służącą do przewozu auta osobowego, dostawczego. Istnieją także holowniki pozwalające na transport o wiele większych pojazdów. Ich obsługa jest bardzo prosta – wystarczy tylko rozłożyć pochylnie wjazdowe i użyć elektrycznej wciągarki, w którą pojazd jest wyposażony. W ten sposób praktycznie bez wysiłku możliwe jest załadowanie auta, które uległo awarii.

Przyczepa do przewozu aut

Drugą opcją jest wykorzystanie specjalnej przyczepy lawety. Można podpiąć ją do każdego typu samochodu, którego dopuszczalna masa całkowita mieści się w odpowiednich normach. Podobnie jak na holownikach, również na profesjonalnych przyczepach można przewozić auta różnego rodzaju. Pomieszczą pojazdy od osobowych, przez dostawcze i ciężarowe. Istnieją również bardzo duże naczepy, które przeznaczone są do ciągnięcia przez ciągniki siodłowe. Są one w stanie przewieźć nawet pełnowymiarowy autokar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pojazdy niezbędne na budowie
Pojazdy niezbędne na budowie
Budowa to niezwykle skomplikowane przedsięwzięcie, wymagające nie tylko zaangażowania sporej grupy ludzi, ale również stosowania odpowiednich pojazdów. Od tych ostatnich […]
Ostatnie wpisy