Moduł lub adapter WiFi – jak wybrać prawidłowy?

Moduł lub adapter WiFi – jak wybrać prawidłowy?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju technologii WiFi wykorzystywanej przez urządzenie. Istnieją trzy główne standardy: 802.11b/g/n, z których każdy charakteryzuje się inną prędkością transmisji danych i częstotliwością pracy. Większość urządzeń dzisiaj używa 802.11b/g/n, a niektóre nowsze używają 802.11ac.

Czym tak naprawdę jest moduł WiFi?

Moduły WiFi esp32 są zazwyczaj lutowane na płytce drukowanej w urządzeniu i nie są łatwo wymienialne, natomiast adaptery WiFi są sprzedawane oddzielnie, dzięki czemu można je podłączyć do innych urządzeń bez konieczności lutowania czegokolwiek. W istocie potężne WiFi esp32 to malutki obiekt na płytce, a jego montażem lub demontażem możemy zająć się w warunkach domowych.

Jeśli budujesz urządzenie podłączone do Internetu, takie jak projekt Raspberry Pi (swój własny minikomputer), to odpowiedź jest prosta: kup klucz WiFi USB. Są to niewielkie urządzenia USB, które podłącza się do komputera i umożliwiają Twojemu Pi lub innemu mikrokontrolerowi połączenie z internetem.

Co to jest WiFi?

Skrót WiFi oznacza Wireless Fidelity i odnosi się do zestawu standardów dla bezprzewodowych sieci lokalnych (WLAN), znanych również jako sieci bezprzewodowe. Sieci WLAN wykorzystują fale radiowe do łączenia komputerów i innych urządzeń na niewielkie odległości, zazwyczaj w obrębie jednego budynku lub kampusu.

Sieci WiFi służą do łączenia laptopów i urządzeń mobilnych z internetem na krótkich dystansach, zazwyczaj w obrębie jednego pomieszczenia lub budynku. Sieci WiFi działają poprzez wysyłanie danych za pomocą fal radiowych, które są transmitowane przez punkt dostępu (AP) i odbierane przez bezprzewodowe urządzenie klienckie, takie jak laptop lub smartfon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubrania z jakich materiałów warto nosić w okresie wiosennym i letnim?
Ubrania z jakich materiałów warto nosić w okresie wiosennym i letnim?
Materiały, z których wykonano ubrania, są ważne nie tylko w kontekście tego, jak wyglądają. Szczególnie podczas ciepłych miesięcy, gdy łatwo […]
Ostatnie wpisy