Jakie kroki podjąć, w celu ocieplenia poddasza?

Jakie kroki podjąć, w celu ocieplenia poddasza?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość inwestorów decyduje się w swoich domach na poddasze mieszkalne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, o ile już na etapie projektu zostanie uwzględniona odpowiednia izolacja termiczna tej części budynku. Jak zatem powinno wyglądać ocieplanie poddasza krok po kroku? Odpowiedzi na to pytanie znaleźć można w dalszej części podanego artykułu.

Pianka, czy wełna mineralna? – jak ocieplić poddasze?

Dobrze wykonana izolacja termiczna poddasza powinna zapewnić znaczną redukcję kosztów ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym i zapobiec tworzeniu się w pomieszczeniach pleśni. Spełnienie tych założeń jest w dużej mierze uwarunkowane przez wybrany do ocieplenia materiał. Stąd też profesjonaliści polecają wykorzystanie pianki poliuretanowej. Skąd ta rekomendacja?

Ocieplenie dachu pianką jest korzystne z kilku względów. Po pierwsze, materiał ten jest bardzo łatwy i szybki nakładaniu, co może znacznie zredukować koszty wykonania termoizolacji. Po drugie, pianka doskonale wypełnia wszelkie wgłębienia, nierówności, ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła i nie wymaga do montażu żadnych dodatkowych materiałów. Pozwala to na stworzenie bardzo szczelnej powłoki izolacyjnej, pozbawionej tak zwanych mostków termicznych. Po trzecie, pianka poliuretanowa jest paroprzepuszczalna. Oznacza to, iż nie zatrzymuje ona wilgoci w pomieszczeniach, a tym samym zapobiega tworzeniu się niekorzystnej dla zdrowia pleśni. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione zalety, pianka jest bardzo dobrą alternatywą do powszechnie stosowanej jeszcze wełny mineralnej czy szklanej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka wołowina jest najlepsza na steki?
Jaka wołowina jest najlepsza na steki?
W ostatnich latach coraz więcej osób zamawia w restauracjach steki wołowe, gdyż jest to potrawa niezwykle smaczna i pożywna. Tego […]
Ostatnie wpisy