Przytulna łazienka – jak ją urządzić?

Przytulna łazienka – jak ją urządzić?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas aranżacji wnętrz, jednym z trudniejszych zadań jest urządzenie łazienki. Coraz popularniejsze są chłodne wzory, styl skandynawski z dominacją bieli i szarości. Nawet jeżeli decydujemy się na taki wystrój, warto pamiętać o akcesoriach i ozdobach, które sprawiają, że pomieszczenie nabierze przytulnego charakteru.

Zasady prawidłowej organizacji

Urządzając łazienkę, przede wszystkim należy pamiętać o ograniczającym nas metrażu. To pomieszczenia, na które zwykle przeznaczamy nie więcej niż kilka metrów kwadratowych, co znacząco ogranicza możliwości aranżacyjne. Warto jednak wykorzystać każde możliwe miejsce, jako schowek i organizer na potrzebne rzeczy. Część mebli połączyć można w jeden obiekt. Normą obecnie jest umieszczanie pralki pod zabudową umywalki, co pozwala na oszczędność miejsca w pomieszczeniu.

Na blacie natomiast umiejscowić można umywalki nablatowe, coraz popularniejsze w naszych łazienkach i nadające nowoczesnego stylu. Jeżeli dysponujemy szerokim blatem warto pod nim przygotować także miejsce na kilka szuflad. Można do nich schować rzadziej używane kosmetyki, akcesoria do włosów, środki czystości, a w szerszych szufladach ręczniki.

Pamiętaj o dodatkach

Jeżeli zależy nam na efekcie przytulnego pomieszczenia, nie można zapomnieć o dodatkach i ozdobach. Niewielkie detale, które w sklepach znajdziemy już za kilka złotych, nadadzą naszej łazience niepowtarzalnego efektu. Warto wybrać kubek do pasty i dozownik do mydła w ciekawych i oryginalnych wzorach, jednocześnie według ustalonej wcześniej kolorystyki.

Całość podkreślą ciepłe dywaniki łazienkowe, oraz fikuśna zasłonka na oknie. Warto pamiętać, że to niewielkie ozdoby robią największy efekt w pomieszczeniu i już za parę złotych nadadzą jej przytulnego charakteru. Duży wybór eleganckich ozdób do łazienki można znaleźć na https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bezinwazyjny zabieg odmładzające twarz
Bezinwazyjny zabieg odmładzające twarz
W trosce o swoją urodę i zachowanie młodego wyglądu na dłużej, coraz więcej kobiet interesuje się bezinwazyjnymi zabiegami na twarz. […]
Ostatnie wpisy