Jakie korzyści daje stosowanie ekogroszku w ramach opału?

Jakie korzyści daje stosowanie ekogroszku w ramach opału?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele materiałów opałowych, które nadają się do ogrzewania domu jednorodzinnego. Obecnie jednym z bardziej popularnych jest ekogroszek, występujący w postaci niewielkich, wyselekcjonowanych ziaren węgla kamiennego lub brunatnego o średnicy do 25 mm. Podstawowa zaleta tego paliwa trwałego to jego ekologiczny charakter – w trakcie spalania nie wydziela bowiem do atmosfery zbyt wiele substancji uznawanych za szkodliwe, takich jak choćby tlenek siarki, tlenek azotu czy dwutlenek węgla. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy ekogroszek, to zakupić go można  m.in. w sklepie online https://pila.ekogroszek-workowany.pl/.

Efektywne ogrzewanie domu za niewielkie pieniądze

Kluczową korzyścią wynikającą ze stosowania ekogroszku jest przyczynianie się do ochrony środowiska naturalnego – przede wszystkim z powodu bardzo niskiej zawartości substancji trujących. Poza tym jest to materiał wyjątkowo ekonomiczny w eksploatacji, gdyż posiada stosunkowo wysoką kaloryczność na średnim poziomie 24-26 MJ/kg. Do skutecznego ogrzania domu o standardowej powierzchni 150 m2 wystarczy zużyć 4 tony paliwa, co oznacza wydatek rzędu 2500-3000 zł (oczywiście w skali całego sezonu jesienno-zimowego). Dodajmy, że ekogroszek jest przeznaczony do spalania w nowoczesnych piecach z podajnikiem, co w jeszcze większym stopniu obniża koszty wytwarzania energii cieplnej. Pozostałe korzyści uzyskane wskutek jego użytkowania to m.in.:

– minimalna ilość popiołu (<12%),

– łatwość transportowania i przechowywania (przeważnie jest oferowany w poręcznych workach 25 kg),

– możliwość całkowitego zautomatyzowania kotła.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zainteresował nas ekogroszek Łódź to jedno z miast, w których funkcjonuje wiele hurtowni posiadających go w ofercie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować suknię ślubną do sylwetki?
Jak dopasować suknię ślubną do sylwetki?
Suknia ślubna to kreacja wyjątkowa, mająca dla panny młodej ogromne znaczenie. Jednak podczas jej wyboru nie obowiązują unikatowe zasady dopasowywania […]
Ostatnie wpisy