Jak zmienić swój image?

Jak zmienić swój image?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu każdej kobiety niejednokrotnie zachodzi taka sytuacja, który wymaga podjęcia radykalnej decyzji na temat zmiany czegoś. Bardzo często decyzja ta dotyczy wkroczenia w nowy etap życia, który jednocześnie ma zamknąć ten stary, bardzo często nieudany. Może to być na przykład zakończenie relacji z dotychczasowym partnerem, zmiana miejsca pracy, może nawet i miasta. Zwykle przy takich decyzjach towarzyszy również chęć zmiany swojego wizerunku. Oczywiście – na lepsze.

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem ku zmianie image’u jest określenie swojego nowego wizerunku. Czy chcemy wyglądać bardziej dostojnie, elegancko czy raczej nonszalancko? Czy chcemy nosić kolorowe, czy stonowane ubrania? Skinny, slim, regular fit, a może oversize? Pytań jest wiele. Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do jednego rodzaju ubrań, ani do jednego stylu. Nasz nowy image może być różnorodny. Chodzi tylko o to, aby to ustalić; wiedzieć, w którą stronę iść. Kiedy już zdefiniujemy nasz nowy wizerunek, wypadałoby przejść do konkretów.

Następny etap

Taka ogólna wizualizacja swojej nowej „ja” jest pierwszym krokiem do zmiany image’u. Gdy już to mamy, możemy przejść do kolejnego etapu, a mianowicie do określenia swoich aktywności. Pamiętajmy, że nowy wizerunek będzie nam towarzyszyć w każdej chwili życia. Nie tylko w pracy, szkole, czy w sytuacjach formalnych. Nowy look powinien być obecny we wszystkich naszych aktywnościach, nawet wtedy, gdy nikt nas widzi. Przecież zmieniamy się nie dla innych, ale dla siebie. Zatem nasz nowy wizerunek powinien być obecny nie tylko podczas uroczystości, dyskotek, spotkań formalnych, ale także, w czasie uprawiania sportu, odpoczywania, wieczornych samotnych spacerów, a nawet wtedy, gdy śpimy. Określmy zatem jednoznacznie, jakie aktywności są (lub jakie będą) obecne w naszym życiu.

Zanim jednak zaczniemy robić zakupy, musimy sprecyzować jeszcze ubrania, które chcemy nabyć. W tym celu weźmy każdą z naszych aktywności pod lupę i zróbmy listę konkretnych ubrań, których nam brakuje. Oczywiście wszystkie z nich powinny współgrać z imaginacją naszego nowego wizerunku.

Zakupy

Ubrania nie rosną na drzewach ani nie spadają z nieba. Ubrania się kupuje! Kolejnym etapem przy zmianie image’u, jest przystąpienie do zakupów. W tym celu należy znaleźć porządny sklep, który posiada szeroki wybór dobrych i modnych ubrań, taki jak na przykład Bien Fashion i wybrać coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, że nie powinniśmy kupować wszystkich ubrań za jednym razem, ponieważ:

  • zabraknie nam pieniędzy;
  • w zupełnie nowych ubraniach będziemy się czuć dziwnie, sztucznie, nieswojo.
  • Nie można zmienić image’u w jeden dzień – robi się to stopniowo. Kupujmy zatem nowe ubrania sukcesywnie, zmieniając swój wizerunek powoli, krok za krokiem, tak aby rzeczywiście czuć się sobą. Pamiętajmy – nowy image powinien przede wszystkim odzwierciedlać to kim jesteśmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rodzaje nawierzchni brukowej wyróżniamy?
Jakie rodzaje nawierzchni brukowej wyróżniamy?
Istnieje wiele miejsc, w których stosuje się nawierzchnie brukowe. Mogą być one stosowane na podjazdach, parkingach oraz na terenach mieszkalnych. […]
Ostatnie wpisy