Jak zarobić na samochodzie, który nadaje się na złom?

Jak zarobić na samochodzie, który nadaje się na złom?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mnóstwo osób zastanawia się, co zrobić z powypadkowym samochodem, który nie nadaje się już do dalszej jazdy.  W takiej sytuacji istnieje w zasadzie tylko jedno sensowne rozwiązanie – oddanie pojazdu do Stacji Demontażu, zwanej potocznie złomowiskiem lub szrotem. Jest to bowiem legalny i ekologiczny sposób na pozbycie się maszyny, a w dodatku można przy tym nieco zarobić. Jeśli interesuje nas takie miejsce jak szrot Kraków to miasto, w którym funkcjonuje kilkanaście tego typu punktów. 

Samodzielny demontaż części to zły pomysł

W przypadku samochodów uszkodzonych prostą i bezpieczną metodą na ich pozbycie się jest zezłomowanie. Wynika to z faktu, że zgodnie z obowiązującym prawem każde auto przed zniszczeniem musi zostać wyrejestrowane w urzędzie, do czego niezbędny jest dokument potwierdzający jego kasację. W przeciwnym razie musielibyśmy nadal płacić za nie OC. Samodzielne rozbieranie maszyny na części w garażu jest natomiast działaniem nielegalnym i obarczonym ryzykiem mandatu lub innymi, poważniejszymi konsekwencjami.

Ogromną zaletą złomowisk jest możliwość otrzymania niewielkiej zapłaty za oddany pojazd. Przeważnie kwota ta wynosi od 300 do 600 zł, choć jej ostateczna wysokość zależy w dużej mierze od rocznika, modelu, a także ogólnego stanu technicznego auta. Wyceny dokonuje pracownik Stacji Demontażu, a sprawne elementy z naszej maszyny są następnie sprzedawane innym klientom punktu. Jeśli zależy nam na tym, aby odwiedzić wyjątkowo rzetelny szrot Radom jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy takie miejsce. Alternatywnym rozwiązaniem jest oddanie samochodu do skupu, choć jest to możliwe jedynie w sytuacji, gdy jest on w akceptowalnym stanie i posiada przynajmniej kilka sprawnych podzespołów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zamontować klimatyzację w domu?
Dlaczego warto zamontować klimatyzację w domu?
Jeszcze kilkanaście lat temu obecność klimatyzacji w prywatnej przestrzeni mieszkalnej była traktowana jako droga fanaberia. Obecnie jednak stanowi ona normę […]
Ostatnie wpisy