Na czym polega obróbka cnc?

Obróbka materiału ma bardzo długą historię, a maszyny, które wykonywały tę pracę dwadzieścia, trzydzieści lat temu, wciąż pozostają w użyciu, chociaż dziś zaopatrzone zostały już w nowoczesne rozwiązania. Kryją się one pod nazwą obróbka CNC, czyli Computerized Numerical Control (komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych). Mówiąc najprościej, jest to zautomatyzowany proces, podczas którego komputer sam obrabia materiał w maszynie, wedle wprowadzonych wcześniej parametrów.

 Cechy obróbki CNC

Wykorzystanie komputera do obróbki materiału pozwala na niezwykle precyzyjne modelowanie, a także na powtarzanie go z prawie zupełną dokładnością tyle razy, ile będzie potrzeba. Jest to niezwykły skok naprzód, w porównaniu do dawnych praktyk, w których człowiek samodzielnie musiał prowadzić frezy. Dzisiaj wystarczy, że odpowiednio ustawi program i będzie nadzorował to, co maszyna zrobi już za niego. Jeśli szukamy rozwiązań dotyczących frezowania CNC dla swojej firmy, warto zajrzeć na http://www.valor-cnc.pl/oferta/frezowanie-cnc.

Zautomatyzowane cięcie laserem jest jeszcze dokładniejszym sposobem przygotowywania materiału. Laser daje praktycznie stuprocentową pewność, że każdy kolejny produkt finalny będzie taki sam, jak pierwszy, a jest to osiągane przy dużo większej oszczędności materiału. Laser to po prostu dużo większa jakość w porównaniu do tradycyjnych metod obróbki, a jego skuteczność wciąż pozwala sporo zaoszczędzić. Żeby dowiedzieć się więcej, powinniśmy sprawdzić stronę http://www.valor-cnc.pl/oferta/ciecie-laserem.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =