Jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe?

Jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadek jest przykrą sytuacją, która pociąga za sobą szereg konsekwencji i niestety wymaga sporej ilości działań ze strony właściciela pojazdu. Jednocześnie jednak konieczne jest uzyskanie odszkodowania powypadkowego, które wspomoże usuwanie szkód. Jak się za to wszystko zabrać? Jeśli nie jesteś zbyt dobrze zorientowany w tej kwestii, najlepiej będzie uzyskać radę specjalisty.

Zanim pójdziesz do ubezpieczalni i firmy odszkodowawczej, zasięgnij porady specjalisty

Nie każdy z nas dobrze zna się na samochodach, a nawet jeśli tak jest, to nadal samo słowo właściciela pojazdu nie będzie wystarczające w przypadku roszczeń powypadkowych. Dlatego warto jako pierwszy krok udać się do rzeczoznawcy samochodowego, który pomoże w dokładnej ocenie stanu pojazdu oraz wykona szczegółowy, formalny opis powstałych szkód. Taki protokół będzie doskonałą podstawą do tego, aby uzyskać odszkodowanie o właściwej wartości.

Zweryfikuj zaniżony kosztorys

Jeśli nie zacząłeś od spotkania z rzeczoznawcą, firma ubezpieczeniowa najpewniej przygotuje dla ciebie kosztorys. Niestety często jest on zaniżony, co powoduje, że właściciel pojazdu nie może odzyskać pełnej należności. W takiej sytuacji konsultacja z rzeczoznawcą pomoże ci zweryfikować sytuację i postawić sprzeciw zaniżaniu kosztów – a co za tym idzie, sprawi, że odszkodowania Szczecin będą musiały być wypłacone w rzeczywiście przysługującej ci kwocie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto montować klimatyzację w mieszkaniu?
Czy warto montować klimatyzację w mieszkaniu?
Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w mieszkaniach prywatnych jest klimatyzacja. Zajmuje ona co prawda trochę miejsca, ale jednocześnie przynosi bardzo wiele […]
Ostatnie wpisy