Jaki rodzaj palet jest najpopularniejszy?

Jaki rodzaj palet jest najpopularniejszy?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport dużej ilości towarów najczęściej odbywa się z użyciem palet. Znacznie zwiększa to szybkość przewozu, ponieważ załadunek i rozładunek jest błyskawiczny. Paleta unosi nieco towar ponad ziemię, pozwalając na podniesienie całości wózkiem widłowym. Platformy najczęściej są drewniane, jednak nie tylko ten rodzaj jest wykorzystywany.

 

Najpopularniejsze materiały na palety

Konstrukcja najczęściej budowana są z grubych desek. Pierwsza warstwa na dole, później belki tworzące odstęp, które pozwalają na wsunięcie wideł wózka transportowego. Ostatnia warstwa jest tożsama ze spodnią i to właśnie na niej spoczywa towar. Paleta tego typu ma zwykle wymiar 1,0 m na 1,2 m, dzięki czemu odpowiednia ilość ich mieści się w przestrzeni ładunkowej ciężarówki, wykorzystując ją w blisko 100 procentach. Identyczne wymiarowo i konstrukcyjnie platformy wykonywane są czasami także z plastiku. Ma on taką przewagę nad drewnem, że nawet w bardzo wilgotnych warunkach nie gnije. Niezależnie od tego, jaki rodzaj posiadamy, przewiezie nam go każda firma prowadząca transport paletowy Siemianowice Śląskie umożliwiają nam zamówienie przewodu towarów w powyższy sposób w wielu różnych przedsiębiorstwach.

 

Standardowe wymiary platform

Najczęściej wykorzystywane na terenie Polski oraz Unii Europejskiej są tak zwane europalety. Mają one ściśle określone wymiary, które określane są kolejno oznaczeniami EUR1, EUR2, EUR3 i tak dalej. Pierwszy z nich określa platformy o wymiarach 80 cm na 100 cm, kolejny – zdecydowanie najpopularniejszy – 100 cm na 120 cm, a ostatni 120 cm na 100 cm. Pierwszy wymiar oznacza stronę, od której podjeżdża wózek widłowy. Istnieją też inne rozmiary, jednak są one niechętnie przewożone przez firmy prowadzące transport palet Warszawa pozwala nam pomimo tego znaleźć przedsiębiorstwo, które dysponuje samochodami zdolnymi załadować praktycznie wszystko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Masaż leczniczy i jego zalety
Masaż leczniczy i jego zalety
Masaż jest to forma leczenia bólu i stanów zapalnych, które polegają na stosowaniu technik masażu.  Poprzez niego dokonuje się rozciąganie […]
Ostatnie wpisy