Jak stylowo ozdobić okno balkonowe?

Okno balkonowe poza podstawową funkcją, czyli wejściem na balkon czy do ogródka, wpuszcza do mieszkania dużą ilość światła. W pomieszczeniu zwraca uwagę, ze względu na swoje gabaryty, dlatego jego ozdoba musi być przemyślana i dobrana do stylu aranżacji. Może ona dodawać przytulności pomieszczeniu, ale także optycznie je powiększyć.

Rodzaje ozdób

Spośród ozdób na okno balkonowe firany są przykładem klasycznego rozwiązania. Są stale modne, a szczególnie te, wykonane z naturalnych, lekkich materiałów. W towarzystwie dobranych zasłon nadają ciepłego nastroju w pomieszczeniu, pasują do różnych stylów aranżacji. Ważne, by zadbać o funkcjonalny karnisz, bo w tym przypadku firanki będą odsłaniane dość często.

Innym rozwiązaniem są rolety lub żaluzje, dostępne w ogromnym wyborze. Taki sposób ozdoby nie wymaga użycia firan. Pasuje do skromnego wystroju wnętrz, nowoczesnego lub skandynawskiego. Z powodzeniem można dobrać ich kolor, czy wzór do barw w pomieszczeniu. Równie różnorodne są materiały, z których zostały wykonane. Ich zakup zgodny z preferencjami nie powinien stanowić problemu.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + szesnaście =