Jak dbać o drewniany taras?

Jak dbać o drewniany taras?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowy taras to idealne miejsce na wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Dobrze zaprojektowany i wykonany będzie ozdobą i dodatkową częścią domu. Estetyka jego wykonania powinna być spójna z całością i dobrze komponować się z ogrodem i domem. Ponieważ jest to miejsce reprezentatywne, warto o nie dbać przez cały rok, aby nie martwić się o wpływ warunków atmosferycznych.

Rodzaje tarasów 

Już na etapie projektowania domu można się zastanowić, w którym miejscu powinien być taras. Najczęściej bierze się pod uwagę strony świata czy umiejscowienie wobec przebiegającej ulicy. Lokalizuje się go na gruncie, palach a w przypadku małych działek nawet na wyższych kondygnacjach domu. Materiały, z których jest montowany, powinny być wytrzymałe i odporne na zmienne warunki w naszym klimacie. Wykonane z desek drewnianych, w szczególności realizacje tarasów z modrzewia są tymi najpopularniejszymi. Są wyjątkowo wytrzymałe i mają oryginalny wygląd.

Pielęgnacja jako sposób na piękny wygląd

Drewniane deski tarasowe powinny być codziennie sprzątane. Nie można dopuszczać do sytuacji, gdy zalegają na nich liście bądź błoto. Można używać specjalnych myjek, ale wystarczy nawet zwykła szczotka do zamiatania. Oczywiście pielęgnacja tarasu powinna się zacząć tuż po jego montażu. Użycie przeznaczonych do tego celu środków zabezpieczających wpłynie na późniejszy komfort użytkowania. Warto korzystać z preparatów rekomendowanych przez producenta, będą one sprawdzone i dobrane do kupionego przez nas rodzaju drewna.

Dobrze wykonany taras to łącznik między domem a ogrodem. Miejsce naszego relaksu i spotkań towarzyskich. Nie oszczędzajmy zatem na środkach pielęgnacyjnych i stosujmy te najlepsze. Dzięki temu oszczędzimy sobie nieprzyjemnych niespodzianek i będziemy mogli cieszyć się trwałym i pięknym tarasem.

Artykuł przygotowany we współpracy z IdeaGarden.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio otworzyć wino?
Jak odpowiednio otworzyć wino?
Rodzajów win jest niezliczona ilość, od czerwonego Cabernet Sauvignon przez Merlot, po białe Chardonnay. Jednak otworzenie nawet tych najdroższych polega […]
Ostatnie wpisy