Funkcje nowoczesnych mopów

Funkcje nowoczesnych mopów
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obok wielkich technologii, prężnie rozwija się ta pozwalająca na szybkie, efektywne i łatwe sprzątanie domu. Dostępne są inteligentne odkurzacze samodzielnie przemieszczające się i sprzątające dom. Jednak jest to wystarczające podczas usuwania zabrudzeń pylistych i suchych, a co, jeśli na podłogę wyleje się gesty słodki syrop? Czy jesteśmy nadal skazani na używanie klasycznego mopa z wiadrem ciężkim od wody? Otóż nie, na rynku są dostępne wyspecjalizowane produkty.

Jaki mop do czego?

Robot mopujacy to rozwiązanie analogiczne do inteligentnego odkurzacza, jest to niewielki okrąg poruszający się po wybranym obszarze i zmywającym powierzchnie na sucho lub na mokro. Z racji wysokiej ceny (ceny zaczynają się od 700 PLN), oraz sposobu pracy, nadaje się on raczej do przestronnych domów.

Mop parowy – zawiera on zbiornik na wodę, która za pomocą energii elektrycznej zostaje doprowadzana do wrzenia a następnie przekazywana do szczotki w postaci pary. Jest to rozwiązanie tańsze (ceny zaczynają się od 250 PLN) i zapewniające wysoki poziom sterylności. Nadaje się z pewnością do wszelkiego rodzaju kuchni restauracyjnych oraz innych pomieszczeń, wymagających podwyższonych standardów higieny. Minusem jest konieczność dostępu do gniazdka elektrycznego oraz używania wody destylowanej.

Mop ze spryskiwaczem – zawiera on zbiornik na wodę, która za pomocą specjalnej dźwigni zostaje wytryskiwania na  czyszczoną powierzchnię . Reszta zostaje przecierana standardową materiałowa końcówka. Jest to najtańszy system (ceny zaczynają się od 60 PLN). Nie wymaga dostępu do energii elektrycznej ani wody destylowanej. Jest poręczny oraz oferuje szybka gotowość do użycia. Idealny nawet do lokalizacji pozbawionych dostępu do prądu czy bieżącej wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić domową nalewkę?
Jak zrobić domową nalewkę?
Wielu amatorów wieczorów w towarzystwie z procentami w tle przynajmniej raz pomyślało: „Jak zrobić domową nalewkę”? Nic nie imponuje bowiem […]
Ostatnie wpisy