Jak rower treningowy wspomaga rehabilitację?

Jak rower treningowy wspomaga rehabilitację?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby będące w trakcie rehabilitacji (np. po poważnej kontuzji) powinny podejmować przynajmniej umiarkowaną aktywność fizyczną. W przeciwnym razie powrót do pełnej sprawności może zająć im znacznie więcej czasu, niż przewidywali na początku. Doskonałym rozwiązaniem jest w szczególności zakup treningowego rowerka stacjonarnego. W tym przypadku sprawdzi się przede wszystkim model poziomy z dużym i wygodnym siodełkiem, który można zamówić na https://erehabilitant.pl/.

Rozszerzona funkcjonalność to konieczność

W trakcie rehabilitacji zalecane jest wykorzystywanie rowerka treningowego o konstrukcji poziomej – z regulowanym siedziskiem, wygodnym oparciem, dodatkowymi podpórkami na ręce oraz wyraźnie wysuniętymi do przodu pedałami. Umożliwia to bowiem przyjęcie takiej pozycji podczas jazdy, która daje ćwiczącemu optymalny komfort, a jednocześnie ogranicza do minimum ryzyko przeciążenia kręgosłupa. Wśród tego typu urządzeń do wyboru mamy modele mechaniczne z kołem zamachowym, magnetyczne (znacznie cichsze od poprzednich), indukcyjne (niemal bezgłośne), a także elektromagnetyczne (najbardziej zaawansowane ze wszystkich i najdroższe).

Rower musi też oczywiście posiadać szereg udogodnień w znacznym stopniu ułatwiających jego codzienną eksploatację. Najważniejszy jest czytelny wyświetlacz LCD pokazujący podstawowe dane treningowe, takie jak czas, prędkość średnia i obrotowa, przebyty dystans, puls oraz liczba spalonych kalorii. Pozostałe pożądane funkcje to: możliwość wprowadzania programów ćwiczeniowych o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, wbudowany moduł Bluetooth i port USB, gniazdo na słuchawki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Peruka – skąd nabyć i jak się ją powinno nosić?
Peruka – skąd nabyć i jak się ją powinno nosić?
Peruki są alternatywą dla osób, które chcą drastycznie, lecz krótkotrwale zmienić swój wygląd, lub ze względu na problemy zdrowotne nosić […]
Ostatnie wpisy