Jak nakłonić dzieci do aktywnej zabawy z rówieśnikami?

Jak nakłonić dzieci do aktywnej zabawy z rówieśnikami?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Specjaliści biją na alarm, że dzieci coraz mniej czasu spędzają  z rówieśnikami. Choć z pozoru wydawać by się mogło, że kontakt ten jest intensywny, to w rzeczywistości odbywa się w wirtualnym świecie, co znacznie ogranicza i spłyca komunikację, która traci w ten sposób wiele wartościowych elementów. Ponadto, kiedy odbywa się przed ekranem telefonów lub komputerów, wymusza siedzący tryb życia, który nie jest korzystny dla człowieka. W związku z tym powstaje pytanie, jak przekonać dzieci do aktywnej, wspólnej zabawy? Aby poznać odpowiedź, warto zastanowić się, czego potrzebują współczesne dzieci i co mogło by je zachęcić do zmiany swoich przyzwyczajeń. A dużo wcześniej trzeba po prostu pracować nad kształtowaniem pozytywnych nawyków, również tych związanych z zabawą.

Jedną z form zachęcania najmłodszych do wyjścia na zewnątrz i zabawy z rówieśnikami może być atrakcyjna forma gier podwórkowych, dostępna pod poniższym linkiem: http://smartplac.pl/produkt/labirynt/. Labirynt nie tylko angażuje uczestników, ale jest również pięknie zaprojektowany.

Pora na zabawę!

Jeśli nie wyjście na podwórko, to doskonałą zabawę można też zainicjować na korytarzu szkolnym, dzięki atrakcyjnej ofercie naklejek podłogowych ze sklepu http://smartplac.pl/gry-korytarzowe-2/. Gra w klasy, twister czy kolorowe zgadywanki umożliwią ciekawą zabawę również wtedy, gdy pogodna na zewnątrz nie pozwala na wyjście. Dodatkową ich zaletą jest to, że zawsze są pod ręką i… nogą, przez co zawsze można z nich korzystać i doskonale się bawić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Brodziki akrylowe – czym się wyróżniają?
Brodziki akrylowe – czym się wyróżniają?
Brodzik to element kabiny prysznicowej. Wybór odpowiedniego modelu ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności prysznica. Zdecydowanie największą popularnością od wielu lat […]
Ostatnie wpisy