Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?

Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pójście do szkoły jest ważnym, fascynującym, a zarazem stresującym wydarzeniem w życiu dziecka. Pierwsze szkolne doświadczenia warunkują późniejsze lata kształcenia. Jak możemy pomóc naszej pociesze w tym, by pierwszy kontakt ze szkołą miał pozytywny charakter?

Emocjonalna gotowość na pójście do szkoły

Warto przygotować dziecko na pójście do szkoły pod względem emocjonalnym. Nowa rzeczywistość może wydawać mu się z jednej strony ekscytująca, a z drugiej trochę przerażać. Znajdźmy czas na to, żeby porozmawiać z dzieckiem o tym, jak wygląda szkoła, uwzględniając obawy, wątpliwości i pytania przyszłego pierwszaka. Możemy powiedzieć dziecku, że znajdzie w nowym miejscu wielu dobrych kolegów. Starajmy się sugerować, że doskonale poradzi sobie z materiałem szkolnym, a w razie potrzeby uzyska wsparcie i pomoc życzliwego nauczyciela.

Intelektualna gotowość na pójście do szkoły

W pierwszej klasie uczeń będzie zapoznawał się ze światem liter i słów. Warto uprzedzić wypadki i zapewnić dziecku pierwszy kontakt z tym światem. Świetnym rozwiązaniem będą książeczki, z których dziecko może nauczyć się podstaw czytania, pisania, liczenia. Książeczki takie umożliwiają naukę w formie zabawy, kolorowania lub rysowania. Przykładem wydawnictwa dostarczającego tego rodzaju publikacje jest Klub Bystrzaka. Z ofertą tego wydawnictwa można zapoznać się na https://klubbystrzaka.edu.pl/. Ważne jest to, aby nie pozostawiać dziecka samego z wyzwaniem, jakim jest przygotowanie się do szkoły. Rodzic powinien być towarzyszem w procesie przygotowań. Usiądźmy z dzieckiem, tak żeby poczuło się zachęcone do nauki i wspierane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze prezenty na dzień chłopaka
Najciekawsze prezenty na dzień chłopaka
Dzień chłopaka to dobra okazja, by pokazać swoim najbliższym, jak ważni są dla nas. Jednak czasem wybór odpowiedniego prezentu może […]
Ostatnie wpisy