Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?

Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pójście do szkoły jest ważnym, fascynującym, a zarazem stresującym wydarzeniem w życiu dziecka. Pierwsze szkolne doświadczenia warunkują późniejsze lata kształcenia. Jak możemy pomóc naszej pociesze w tym, by pierwszy kontakt ze szkołą miał pozytywny charakter?

Emocjonalna gotowość na pójście do szkoły

Warto przygotować dziecko na pójście do szkoły pod względem emocjonalnym. Nowa rzeczywistość może wydawać mu się z jednej strony ekscytująca, a z drugiej trochę przerażać. Znajdźmy czas na to, żeby porozmawiać z dzieckiem o tym, jak wygląda szkoła, uwzględniając obawy, wątpliwości i pytania przyszłego pierwszaka. Możemy powiedzieć dziecku, że znajdzie w nowym miejscu wielu dobrych kolegów. Starajmy się sugerować, że doskonale poradzi sobie z materiałem szkolnym, a w razie potrzeby uzyska wsparcie i pomoc życzliwego nauczyciela.

Intelektualna gotowość na pójście do szkoły

W pierwszej klasie uczeń będzie zapoznawał się ze światem liter i słów. Warto uprzedzić wypadki i zapewnić dziecku pierwszy kontakt z tym światem. Świetnym rozwiązaniem będą książeczki, z których dziecko może nauczyć się podstaw czytania, pisania, liczenia. Książeczki takie umożliwiają naukę w formie zabawy, kolorowania lub rysowania. Przykładem wydawnictwa dostarczającego tego rodzaju publikacje jest Klub Bystrzaka. Z ofertą tego wydawnictwa można zapoznać się na https://klubbystrzaka.edu.pl/. Ważne jest to, aby nie pozostawiać dziecka samego z wyzwaniem, jakim jest przygotowanie się do szkoły. Rodzic powinien być towarzyszem w procesie przygotowań. Usiądźmy z dzieckiem, tak żeby poczuło się zachęcone do nauki i wspierane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Otwarcie nowego lokalu gastronomicznego – jakiego typu wyposażenia nie powinno w nim zabraknąć?
Otwarcie nowego lokalu gastronomicznego – jakiego typu wyposażenia nie powinno w nim zabraknąć?
Dobrze wyposażony lokal gastronomiczny pozwoli na sprawne przygotowanie posiłków i podawanie ich gościom. Istnieją sprzęty, bez których gotowanie nie jest […]
Ostatnie wpisy