Jak odpowiednio otworzyć wino?

Jak odpowiednio otworzyć wino?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzajów win jest niezliczona ilość, od czerwonego Cabernet Sauvignon przez Merlot, po białe Chardonnay. Jednak otworzenie nawet tych najdroższych polega na tym samym – należy wyciągnąć korek. Zadanie z pozoru łatwe, które często przyprawia wiele trudności.

Otwieranie wina

Aby poprawnie otworzyć butelkę i móc cieszyć się schłodzonym winem należy wiedzieć jak posługiwać się korkociągiem.

Jeśli jesteś w posiadaniu trybuszonu – podobnego do scyzoryka korkociągu kelnerskiego, nożykiem przetnij folię zabezpieczającą, po czym ostrożnie wkręć śrubę, tak by nie przebić korka od spodu. Otworzenie wina tym sprzętem wymaga trochę wprawy – najlepiej zrobić to jednym mocnym pociągnięciem.

Używanie korkociągu skrzydełkowego jest o wiele prostsze. Wpierw pozbądź się folii, następnie wkręć śrubę tak, by skrzydełka zrobiły łuk ku górze. Gdy będą pionowo opuść je w dół jednocześnie dociskając.

Korkociąg elektryczny jest najprostszy w obsłudze. Wystarczy zdjąć folię z butelki, włożyć szyjkę do urządzenia, nacisnąć przycisk i czekać. Już po chwili możesz cieszyć się winem.

Wiele przydatnych akcesoriów ułatwiających otworzenie butelki wina można zamówić w sklepach online, np. na https://zasadamedia.pl/18917//zestaw-do-wina 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są zalety fotowoltaiki?
Jakie są zalety fotowoltaiki?
Fotowoltaika to czyste, odnawialne źródło energii. Fotowoltaika, czyli PV, to technologia, która przekształca światło słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną. Ogniwa […]
Ostatnie wpisy