Jak zachęcić dziecko do samodzielnej zabawy?

Jak zachęcić dziecko do samodzielnej zabawy?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Próbowałeś skłonić dziecko do samodzielnej zabawy, ale ono ciągle do ciebie wraca. Oto kilka sposobów, aby zachęcić je do samodzielnej zabawy:

Daj mu wybór aktywności

Pozwól dziecku wybrać zabawkę, którą chce się bawić, a następnie pozwól mu pobawić się nią przez chwilę samodzielnie. Kiedy potrzebuje pomocy, zaoferuj sugestie lub podpowiedzi. Jeśli nadal ma problemy, dobrze jest wkroczyć i dziecku pomóc. Staraj się nie wykonywać całej pracy za niego. Gdy opanuje jedno zajęcie, zapytaj, czy chce spróbować czegoś innego z przygotowanego zestawu.

Upewnij się, że wszystkie zabawki są dostosowane do wieku dziecka

Jeśli dziecko ma dostęp do zbyt wielu zabawek, które są zbyt zaawansowane dla jego grupy wiekowej (takich jak puzzle czy gry), może poczuć się przytłoczone całym wyborem. W końcu może zacząć szukać Ciebie, zamiast bawić się samodzielnie tym, co jest dostępne. Najlepiej jest utrzymywać rzeczy w prostej formie, aby dziecko nie miało problemów z samodzielnym użyciem ich bez Twojej pomocy. W tym względzie najlepiej jest pomyśleć o klockach drewnianych, które za sprawą swojej formy, przypadną do gustu dzieciom, w zasadzie w każdym wieku. Na sam początek sprawdzą się idealnie.

Bez zachęty się nie obędzie

Zachęcaj dziecko pozytywnymi uwagami za każdym razem, gdy bawi się samodzielnie – nawet jeśli oznacza to po prostu siedzenie cicho i samodzielne granie, podczas gdy Ty oglądasz telewizję lub słuchasz muzyki!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakimi sposobami, możemy nauczyć się nurkowania?
Jakimi sposobami, możemy nauczyć się nurkowania?
Nurkowanie to sport, który wymaga kilkugodzinnego szkolenia, zanim będziesz mógł wyruszyć na własną rękę. Pierwsze co powinieneś wiedzieć o tym […]
Ostatnie wpisy