Depilacja laserowa – jak przebiega?

Depilacja laserowa – jak przebiega?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Depilacja laserowa to proces, w którym wiązka lasera jest wykorzystywana do zabijania komórek tworzących mieszki włosowe, co powoduje, że przestają one produkować nowe włosy. Procedura jest powtarzana kilka razy, aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Lekarze używają laserów do usuwania niechcianych włosów na ciele od 1997 roku, ale w ostatnich latach zainteresowanie tym zabiegiem znacznie wzrosło. Jest on obecnie dostępny w większości salonów, klinik medycznych i spa, a także u niektórych lekarzy ogólnych i dermatologów.

Jak to działa?

Istnieją dwa rodzaje laserów używanych do depilacji laserowej: Lasery aleksandrytowe i diodowe. Oba typy emitują światło pulsacyjne o różnych długościach fali (kolorach). Lasery aleksandrytowe wykorzystują długość fali między 633 a 750 nanometrów (nm), podczas gdy lasery diodowe emitują światło o długości między 800 a 1200 nm. Każda długość fali jest skierowana na różne pigmenty w skórze, które są przekształcane w energię cieplną, która uszkadza mieszek włosowy pod powierzchnią skóry (podpowierzchniowo).

Energia z tych laserów powoduje uszkodzenie komórek w mieszku włosowym, co skutkuje trwałym zniszczeniem potencjału wzrostu włosa w tym mieszku bez uszkodzenia otaczającej tkanki lub zmiany jej koloru czy tekstury.

Proces jest szybki i bezbolesny. Trwa około 30 minut na sesję i trzeba zarezerwować dwie lub więcej sesji, aby pozbyć się wszystkich niechcianych włosów.

Jeśli chcesz się poddać takiemu zabiegowi, to sprawdź stronę: https://dermo-medica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakimi zaletami wiąże się robienie zakupów spożywczych przez internet?
Z jakimi zaletami wiąże się robienie zakupów spożywczych przez internet?
Żyjemy w zabieganych czasach, gdzie każda minuta jest jak na wagę złota. Internet pozwala nam na załatwienie większości spraw bez […]
Ostatnie wpisy