Filtry kieszeniowe czy HEPA – jakie filtry do wentylacji wybrać?

Filtry kieszeniowe czy HEPA – jakie filtry do wentylacji wybrać?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry powietrza są istotną częścią każdego domu, ponieważ pomagają utrzymać czyste powietrze, którym oddychamy. Jednak wybór odpowiedniego filtra może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli chcesz znaleźć taki, który będzie dostosowany do Twojego budżetu i potrzeb.

Najbardziej znanymi rodzajami filtrów powietrza są filtry HEPA oraz filtry kieszeniowe. Filtry te nieco różnią się od siebie i znajdują inne zastosowanie.

Filtry HEPA

HEPA to skrót od High Efficiency Particulate Air Filter, który jest specjalistycznym filtrem zaprojektowanym do usuwania 99% wszystkich cząsteczek, które przez niego przechodzą. Tego typu filtry są niezwykle skuteczne w wychwytywaniu drobnych cząsteczek, ale są też droższe i wymagają dużo energii elektrycznej do działania. Filtry HEPA są zwykle stosowane w obiektach komercyjnych, natomiast w obiektach mieszkalnych bardziej powszechne są filtry kieszeniowe ze względu na niższą cenę i mniejsze potrzeby.

Filtry kieszeniowe

Filtry kieszeniowe zazwyczaj składają się z plisowanego filtra papierowego, który jest składany, a następnie umieszczany w plastikowej obudowie z uchwytem, dzięki czemu można go łatwo przenosić. Ten typ filtra powietrza świetnie sprawdza się przy usuwaniu zapachów z otoczenia, ale nie usuwa większych cząstek, takich jak kurz czy pyłki z powietrza, jak robią to inne typy urządzeń takie jak filtry HEPA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie szukać dobrego tłumacza?
Gdzie szukać dobrego tłumacza?
Usługi tłumaczeń językowych są wciąż bardzo popularne, ponieważ dzięki temu można otrzymywać dobrze przetłumaczone teksty czy nawet książki z danego […]
Ostatnie wpisy