Przeszklenia i szyby w domu – jakie alternatywy zamiast nich można zastosować w ramach aranżacji

Przeszklenia i szyby w domu – jakie alternatywy zamiast nich można zastosować w ramach aranżacji
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze do niedawna podstawowym materiałem stosowanym do wypełniania drzwi i okien w domu było szkło. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne tworzywa sztuczne. Konkurencyjna cena i liczne zalety sprawiają, że poliwęglanowe płyty są chętnie wybierane jako alternatywa dla szklanych tafli.

Poliwęglan komorowy i jego zastosowanie

Wśród produktów dostępnych na rynku na uwagę zasługuje poliwęglan komorowy. Jest to tworzywo sztuczne wytwarzane na bazie żywic poliuretanowych. Jego charakterystyczną cechą jest lekkość, łatwość obróbki i duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie dodatkowej warstwy akrylu sprawia, że płyty z poliwęglanu nie żółkną pod wpływem działania wysokiej temperatury oraz promieniowania UV. Materiał ten wykorzystywany jest przede wszystkim do wykonywania świetlików oraz przeszklonych zadaszeń. Może być też stosowany jako bezpieczne wypełnienie drzwi i okien.

Właściwości poliwęglanu litego

W sprzedaży dostępny jest także poliwęglan lity. Jego charakterystyczną cechą jest jednolita struktura pozbawiona komór. Płyty z tego materiału wyróżniają się dobrymi właściwościami optycznymi i mogą być mocowane w aluminiowych profilach. Doskonale nadają się do tworzenia nowoczesnych i oryginalnych aranżacji. Poliwęglan lity najczęściej wykorzystywany jest do wypełniania świetlików, a także jako zadaszenie altan i ogrodów. Jego doskonałe właściwości mechaniczne, elektrostatyczne i termiczne sprawiają, że może być stosowany jako efektowne zadaszenie nad balkonem lub drzwiami wejściowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie skarpetki do garnituru?
Jak wybrać odpowiednie skarpetki do garnituru?
Niektóre okazje wymagają szczególnej oprawy, a odpowiedni ubiór pomaga podkreślić wagę wydarzenia. Dlatego też garnitur jest tak chętnie wybierany jako […]
Ostatnie wpisy