Do czego służą świece żarowe?

W samochodach wyposażonych w silnik Diesla powszechnie montowane są świece żarowe. Występują one w postaci grzałek wbudowanych w ścianę głowicy napędu, a ich zadaniem jest m.in. zmniejszanie emisji szkodliwych spalin w trakcie rozruchu. Niestety czasami elementy te ulegają urwaniu lub złamaniu, co skutkuje koniecznością wymiany na nowy model. Z przykładem usługi profesjonalnego wykręcania świec można zapoznać się na  http://urwana-swieca-zarowa.com.pl.

Niewielkie urządzenia o ogromnym znaczeniu 

Świece żarowe zapewniają prawidłowe funkcjonowanie każdego silnika wysokoprężnego. Działają podobnie jak grzałka, to znaczy w momencie uruchamiania napędu dostarczany jest do nich prąd, który rozgrzewa je do ponadprzeciętnie wysokiej temperatury. Dzięki temu silnik znacznie łatwiej się uruchamia – zwłaszcza w warunkach zimowych.

Dodatkowo świece w znacznym stopniu zmniejszają ilość spalin wydzielanych do atmosfery oraz uczestniczą w stabilizowaniu wolnych obrotów silnika. Z tego względu w razie uszkodzenia należy je niezwłocznie naprawić lub wymienić.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 20 =