Do czego służą świece żarowe?

Do czego służą świece żarowe?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W samochodach wyposażonych w silnik Diesla powszechnie montowane są świece żarowe. Występują one w postaci grzałek wbudowanych w ścianę głowicy napędu, a ich zadaniem jest m.in. zmniejszanie emisji szkodliwych spalin w trakcie rozruchu. Niestety czasami elementy te ulegają urwaniu lub złamaniu, co skutkuje koniecznością wymiany na nowy model. Z przykładem usługi profesjonalnego wykręcania świec można zapoznać się na  http://urwana-swieca-zarowa.com.pl.

Niewielkie urządzenia o ogromnym znaczeniu 

Świece żarowe zapewniają prawidłowe funkcjonowanie każdego silnika wysokoprężnego. Działają podobnie jak grzałka, to znaczy w momencie uruchamiania napędu dostarczany jest do nich prąd, który rozgrzewa je do ponadprzeciętnie wysokiej temperatury. Dzięki temu silnik znacznie łatwiej się uruchamia – zwłaszcza w warunkach zimowych.

Dodatkowo świece w znacznym stopniu zmniejszają ilość spalin wydzielanych do atmosfery oraz uczestniczą w stabilizowaniu wolnych obrotów silnika. Z tego względu w razie uszkodzenia należy je niezwłocznie naprawić lub wymienić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dodatki do domu są praktyczne?
Jakie dodatki do domu są praktyczne?
Wprowadzając się do swojego domu, zawsze staramy się, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Najpierw spędzamy wiele tygodniu rozmyślając […]
Ostatnie wpisy