Deski kompozytowe – zastosowanie i wykorzystanie

Deski kompozytowe – zastosowanie i wykorzystanie
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieodłącznym elementem wielu tarasów, elewacji budynków oraz mebli ogrodowych jest drewno. Ma ono naturalny wygląd, stonowane kolory i dodaje urokliwego klimatu, wszędzie gdzie się pojawia. Ten materiał cechuje się jednak jedną wadą, a mianowicie podatnością na działanie warunków atmosferycznych. Pod wpływem nadmiernego promieniowania słonecznego, deszczu, śniegu i zmiennej wilgotności powietrza naturalne drewno płowieje, staje się nieestetyczne i trzeba je często impregnować. Na szczęście istnieje świetna alternatywa dla tego materiału, a jest nią deska kompozytowa. Idealnie oddaje wygląd i charakter zwyczajnego drewna, a jest przy tym znacznie bardziej odporna.

Dlaczego warto mieć drewniany taras?

Deski z kompozytu zbudowane są z pyłu drzewnego i polietylenu. To właśnie tym substancjom zawdzięczają swoją wytrzymałość i bezpieczeństwo w użytkowaniu. Drewniany taras wygląda jednocześnie przytulnie i luksusowo. Niestety naturalne drzewo traci z czasem swoje właściwości. Materiał kompozytowy przez wiele lat wygląda tak samo. Jest również przyjemny w dotyku, nie posiada drzazg, dzięki czemu można po nim chodzić bez butów. Atuty tego materiału powodują, że coraz więcej osób wykłada swoje tarasy właśnie drewnem kompozytowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubrania z jakich materiałów warto nosić w okresie wiosennym i letnim?
Ubrania z jakich materiałów warto nosić w okresie wiosennym i letnim?
Materiały, z których wykonano ubrania, są ważne nie tylko w kontekście tego, jak wyglądają. Szczególnie podczas ciepłych miesięcy, gdy łatwo […]
Ostatnie wpisy