Czy woda alkaliczna jest zdrowa?

Czy woda alkaliczna jest zdrowa?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach niezwykle modne stało się picie wody alkalicznej. Wynika to z faktu, że posiada ona wyższe pH od wody kranowej czy nawet źródlanej, dzięki czemu daje znacznie więcej korzyści dla naszego zdrowia. Jej lecznicze właściwości są cenione na całym świecie – np. w Japonii już od niemal 50 lat. Powinny ją spożywać przede wszystkim osoby zmagające się z zakwaszeniem organizmu, prowadzące siedzący tryb życia, podatne na stres, cierpiące na obniżoną odporność, a także sportowcy i osoby odchudzające się. 

Korzyści wynikające z picia wody alkalicznej

Woda alkaliczna w znacznym stopniu niweluje zakwaszenie organizmu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób. Po pierwsze wpływa pozytywnie na wchłanianie składników mineralnych (jest bogata w wapń oraz wodorowęglany), chroniących kości przed zanikaniem. W ten sposób staje się skutecznym lekiem na osteoporozę. Po drugie jej spożycie prowadzi do zwiększenia wytrzymałości na duży wysiłek fizyczny i przyspieszenia regeneracji organizmu.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że wzmaga tempo utylizacji mleczanów, które są głównym powodem zakwasów. Ponadto pomaga obniżyć wysoki poziom cukru oraz cholesterolu we krwi, a także usuwa płytki miażdżycowe, zapobiegając w ten sposób rozwojowi chorób sercowych.

Inne korzyści wynikające z jej picia to m.in.: doskonała ochrona organizmu przed wolnymi rodnikami, szybsza regeneracja komórek skóry i zwiększenie jej elastyczności, niwelowanie objawów zgagi, spowolnienie procesu starzenia się, poprawa ogólnego samopoczucia i zmniejszenie ryzyka otyłości (pomaga w odchudzaniu).

Wymienione zalety sprawiają, że omawiana woda coraz częściej jest kupowana nie tylko przez osoby prywatne, ale też przez właścicieli przedsiębiorstw (dla pracowników) np. na http://aqua-alkalik.pl/woda-alkaliczna-warszawa/. Jeśli należymy do tej drugiej grupy i zależy nam, aby była to dobrej jakości woda alkaliczna dla firm Śląskie jest województwem, w którym bez problemu kupimy ją w dużych ilościach w wybranej hurtowni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zakupić zadaszenie nad drzwi wejściowe do naszego domu?
Czy warto zakupić zadaszenie nad drzwi wejściowe do naszego domu?
W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie zadaszenia nad drzwiami wejściowymi do własnego domu jednorodzinnego. Jest to […]
Ostatnie wpisy