Cellulit na pośladkach i udach – jak się go skutecznie pozbyć?

Cellulit na pośladkach i udach – jak się go skutecznie pozbyć?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit to prawdziwa zmora wielu kobiet, a także coraz częściej – również mężczyzn. Pojawia się on na wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry. Wbrew pozorom cellulit nie dotyczy wyłącznie osób, które nagle sporo przytyły. Pojawia się również bardzo często już w okresie dojrzewania, kiedy to organizm intensywnie rośnie, jak również podczas ciąży czy wraz z wiekiem. Bardzo często niestety wystąpienie cellulitu jest uwarunkowane genetycznie.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu z ud oraz pośladków?

Najczęściej cellulit pojawia się w okolicy piersi, a także na udach oraz na pośladkach. Na szczęście istnieje szereg sposobów, które pozwalają na zmniejszenie widoczności tzw. pomarańczowej skórki, jak inaczej nazywany jest cellulit. Na rynku dostępnych jest wiele różnego typu kremów i serum, które mają za zadanie zlikwidowanie cellulitu z ud oraz innych strategicznych miejsc. Ich stosowanie przynosi efekty pod warunkiem, że odbywa się to regularnie oraz systematycznie przez dłuższy okres czasu. Dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu z okolic pośladków i innych miejsc są ćwiczenia fizyczne oraz zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta. Pomocne są również ciepłe i zimne prysznice (naprzemienne przez kilka sekund kieruje się strumień wody ze słuchawki na ciało) oraz masaże specjalnymi gąbkami o szorstkiej powierzchni, które pomagają pozbyć się martwego naskórka z ciała oraz stymulują skórę do odnowy. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sposoby dadzą podobne efekty u każdej osoby – warto jest po prostu próbować różnych rozwiązań i odnaleźć ten najlepszy dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać wygodne buty na obcasie?
Jak wybrać wygodne buty na obcasie?
Szpilki czy buty na słupku dodają kobiecości i pewności siebie każdej z pań. Niestety, bardzo często, mimo iż buty na […]
Ostatnie wpisy