Korzyści płynące z użytkowania termowizorów

Korzyści płynące z użytkowania termowizorów
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Termowizja to specjalna technologia opierająca się na obrazowaniu energii cieplnej wydzielanej przez różne obiekty (z wyjątkiem ciał posiadających temperaturę 0 stopni Celsjusza). Zasada działania wykorzystujących ją urządzeń przypomina nieco funkcjonowanie klasycznej kamery cyfrowej. Różnica polega jednak na tym, że tutaj matryca nie tylko rejestruje obraz, ale też skutecznie przechwytuje pasmo tzw. średniej podczerwieni, przekształcając je na plamy cieplne. Termowizory powszechnie używane są choćby przez myśliwych, wojsko, przyrodników, zakłady przemysłowe czy firmy ochroniarskie.

Ciemność to żaden problem

Sprzęty działające w oparciu o takie zjawisko jak termowizja przynoszą mnóstwo wartościowych korzyści. Przede wszystkim gwarantują uzyskanie wysoko kontrastowego obrazu z gorącymi punktami otoczenia nawet po zmroku oraz w warunkach mocno ograniczonej widoczności (mgła, zachmurzenie itp.). Nie jest przy tym wymagane dodatkowe źródło światła, tak jak w przypadku noktowizorów. Pozwala to szybko identyfikować z dużej odległości wszelkie obiekty emitujące ciepło, takie jak choćby ludzie, zwierzęta, gazy, urządzenia elektroniczne czy rozgrzane budynki. W myślistwie urządzenia termowizyjne w postaci lunet, kamer i celowników znacznie ułatwiają polowanie nocą. Z kolei w wojsku są stosowane do lokalizowania wrogów i skrytek, natomiast w branży przemysłowej i budowlanej do weryfikowania wycieków szkodliwych substancji, mostków termicznych, nieszczelności, awarii maszyn oraz jakości termoizolacji. Tym samym ograniczają ryzyko kosztownych przestojów, zwiększają poziom bezpieczeństwa i niwelują koszty eksploatacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Torebki i ich wszechstronne zastosowanie na co dzień
Torebki i ich wszechstronne zastosowanie na co dzień
Torebka to element garderoby, który jest potrzebny każdej kobiecie. Dzięki niej może mieć pod ręką wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria, […]
Ostatnie wpisy