Aparaty słuchowe – ich rodzaje i właściwości

Aparaty słuchowe – ich rodzaje i właściwości
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy ze słuchem i ubytki dotyczące tego zmysłu znacząco ograniczają komfort życia. Utrudniają codzienną komunikację, kontakty międzyludzkie, a także korzystanie z dóbr kultury – muzyki, filmów, telewizji. Ubytki słuchu mogą się pojawić wraz z wiekiem lub istniejącymi schorzeniami. Można jednak im zaradzić, korzystając ze zdobyczy współczesnej technologii i medycyny, czyli z aparatów słuchowych. Kluczowy jest dobór odpowiedniego aparatu, dostosowanego do indywidualnych cech i trybu życia.

W jaki sposób aparat słuchowy poprawia komfort życia?

Istnieją trzy rodzaje aparatów słuchowych, dostosowane do potrzeb różnych grup pacjentów, o czym można przekonać się za sprawą witryny internetowej https://akademiaslyszenia.pl/aparaty-sluchowe. Aparaty słuchowe zauszne (BTE) są umiejscowione – zgodnie z nazwą – za uchem, ponad małżowiną uszną. Natomiast w zewnętrznym przewodzie słuchowym zlokalizowana jest specjalna wkładka, do której transmitowany jest dźwięk. Są to aparaty widoczne dla otoczenia, ale ze względu na niewielkie rozmiary nie rzucają się w oczy. Są też łatwe w obsłudze i bardzo wydajne, ponieważ umożliwiają korzystanie z mocniejszych baterii. Z kolei aparaty słuchowe z zewnętrzną słuchawką (RIC) cechuje mniejszy rozmiar i większa dyskrecja. Słuchawka jest w tym przypadku bezpośrednio wprowadzana do zewnętrznego kanału słuchowego. Sprawia to, że dźwięk brzmi bardziej naturalnie, ponieważ jest kierowany na błonę bębenkową w sposób bezpośredni. Natomiast wewnątrzuszne aparaty słuchowe są w całości umieszczane w przewodzie słuchowym zewnętrznym, dzięki czemu są niemal niewidoczne i bardzo komfortowe w użytkowaniu. Są one szczególnie wskazane dla osób noszących okulary i uprawiających sport. Można ich używać przy lekkim lub umiarkowanym ubytku słuchu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z usług biura księgowego?
Kiedy warto skorzystać z usług biura księgowego?
Dla każdego przedsiębiorcy prowadzenie własnej firmy to przede wszystkim niezależność i możliwość realizowania się w wybranej dziedzinie na własnych zasadach. […]
Ostatnie wpisy