Bóle stawów – metody diagnozy i leczenia

Bóle stawów – metody diagnozy i leczenia
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bóle stawów to dolegliwość, która wcześniej czy później dotknie niemal każdego człowieka. Jeżeli występują one rzadko, tylko po intensywnym wysiłku, to nie należy się martwić. Jednak, jeżeli dolegliwości odczuwamy często, robią się coraz intensywniejsze, warto udać się do lekarza. Bóle stawów mogą mieć różne przyczyny, jednak najczęściej spowodowane są przez choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne. Inne przyczyny to zbyt duża waga, choroby ogólnoustrojowe, infekcje wirusowe lub bakteryjne. Aby rozpocząć leczenie, należy ustalić przyczynę. 

Jak zdiagnozować bóle stawów?

Lekarz, aby poznać przyczynę bolących stawów, powinien zlecić szereg badań, które pozwolą ustalić przyczynę choroby. Podstawą jest badanie palpacyjne oraz wywiad z pacjentem. Kolejny krok to skierowanie pacjenta na różne badania laboratoryjne. Badaniem, które jest bardzo dokładne i pomoże ustalić przyczynę choroby oraz stopień jej zaawansowania jest rezonans w Warszawie czy każdym innym większym  mieście jest on przeprowadzany w wielu placówkach. Czasami konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, np. punkcji, w której trakcie pobiera się płyn stawowy. 

Metody leczenia

Jeżeli ustali się przyczynę bólu stawów, lekarz może zaordynować odpowiednie leczenie. W przypadku, gdy przyczyną bólu są zwyrodnienia stawów lub ból jest następstwem urazów, bardzo pomocna jest rehabilitacja. Zabiegi rehabilitacyjne minimalizują ból oraz zapewniają powrót do sprawności. Do skutecznych zalicza się m.in. krioterapia ogólnoustrojowa, o której więcej można przeczytać na https://ckr.pl/krioterapia-ogolnoustrojowa/, zabiegi polem magnetycznym, laseroterapia, masaż czy odpowiednio dobrane ćwiczenia. Lekarz może zalecić środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, który ułatwią funkcjonowanie. Można również stosować zimne okłady na bolące miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich urządzeń korzysta się we współczesnej kosmetologii?
Z jakich urządzeń korzysta się we współczesnej kosmetologii?
Kosmetologia to dziedzina, która nie mogłaby istnieć bez zabiegów wykonywanych za pomocą licznych urządzeń opartych na innowacyjnych technologiach. Są one […]
Ostatnie wpisy