Zdrowe składniki do przyrządzenia wybornej sałatki

Sałatka wcale nie musi być nudna. Natura oddaje nam do dyspozycji dziesiątki, jeśli nie setki wartościowych składników, które nie tylko pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie, ale również wybornie smakują. Przygotowanie ich również nie jest ciężkie, ponieważ wiele szczególnie pestek i nasion, wystarczy jedynie dodać do całości w wybranej przez nas ilości i cieszyć się urozmaiceniem. Jednak zanim zabierzemy się do miksowania czegoś pysznego, warto wiedzieć, co mamy do wyboru.

Dary matki natury w sałatce

Ze wspomnianych wyżej pestek najpopularniejszymi są znane wszystkim pestki słonecznika. Lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, doskonale urozmaicą naszą sałatkę, a także dodadzą jej chrupkości – nie wspominając już o ich wartościach prozdrowotnych i zdrowych tłuszczach. Podobnie sprawa ma się np. z siemieniem lnianym oraz pestkami dyni, które również bardzo dobrze smakują i zawierają w sobie masę mikroelementów, które wzmocnią odporność i poprawią ogólne funkcjonowanie naszego organizmu.

A żeby sałatka nie była zbyt sucha, żeby wydobyć z niej wszystkie walory smakowe i dobrze połączyć ze sobą wszystkie składniki, warto skropić całość olejem rzepakowym. Nasz rodzimy olej w ostatnich czasach staje się bardzo popularny, gdyż jest bogaty w niezbędne dla organizmu kwasy Omega 3, a więc warto dodać go do swojej codziennej diety. Jednak aby jak najlepiej spełniał swoją rolę, powinniśmy wybierać produkt najwyższej jakości, który nie został pozbawiony swoich właściwości. W taki olej możemy zaopatrzyć się na https://olejarnia-gaja.pl/olej-rzepakowy/.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + dziewięć =