Zdrowe odżywianie – jakie ma plusy?

Zdrowe odżywianie – jakie ma plusy?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe odżywianie jest kluczem do długiego i zdrowego życia. Dobre odżywianie oznacza spożywanie różnorodnych produktów z pięciu grup żywnościowych i unikanie zbyt dużej ilości tłuszczu, soli i cukru.

Zdrowe odżywianie może pomóc Ci utrzymać zdrową wagę i zapobiec chorobom przewlekłym, takim jak choroby serca, cukrzyca i niektóre nowotwory. Może również pomóc w utrzymaniu masy mięśniowej w miarę starzenia się.

Dobre odżywianie oznacza również, że masz więcej energii na rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze – czy to zabawę z dziećmi, aktywne życie towarzyskie czy pracę nad swoimi celami.

Korzyści wynikające ze zdrowego odżywiania obejmują:

Możesz zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby serca, stosując zdrową dietę o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych

Obejmuje to spożywanie mniejszej ilości czerwonego mięsa (wołowiny, jagnięciny) i mięsa przetworzonego (wieprzowiny lub szynki). Należy również ograniczyć ilość spożywanego cukru.

Możesz obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 stosując dietę bogatą w pełne ziarna, owoce i warzywa 

Zwłaszcza zielone warzywa liściaste – zamiast przetworzonych produktów spożywczych o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Należy również unikać picia słodzonych napojów bezalkoholowych, które zawierają duże ilości cukru.

Jeśli masz nadwagę lub otyłość, utrata zaledwie 5% masy ciała może mieć duże znaczenie dla Twojego zdrowia.

Jeśli chcesz skorzystać z zalet zdrowego odżywiania, to catering dietetyczny Kielce, jest miastem, w którym go dostaniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy rodzinne – gdzie szukać pomocy?
Problemy rodzinne – gdzie szukać pomocy?
Problemy rodzinne mogą znacznie obciążać psychikę każdego człowieka, powinny zostać rozwiązane, jeśli jest to możliwie. Czasem jednak nie da się […]
Ostatnie wpisy