Zdrowe odżywianie – jakie ma plusy?

Zdrowe odżywianie – jakie ma plusy?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe odżywianie jest kluczem do długiego i zdrowego życia. Dobre odżywianie oznacza spożywanie różnorodnych produktów z pięciu grup żywnościowych i unikanie zbyt dużej ilości tłuszczu, soli i cukru.

Zdrowe odżywianie może pomóc Ci utrzymać zdrową wagę i zapobiec chorobom przewlekłym, takim jak choroby serca, cukrzyca i niektóre nowotwory. Może również pomóc w utrzymaniu masy mięśniowej w miarę starzenia się.

Dobre odżywianie oznacza również, że masz więcej energii na rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze – czy to zabawę z dziećmi, aktywne życie towarzyskie czy pracę nad swoimi celami.

Korzyści wynikające ze zdrowego odżywiania obejmują:

Możesz zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby serca, stosując zdrową dietę o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych

Obejmuje to spożywanie mniejszej ilości czerwonego mięsa (wołowiny, jagnięciny) i mięsa przetworzonego (wieprzowiny lub szynki). Należy również ograniczyć ilość spożywanego cukru.

Możesz obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 stosując dietę bogatą w pełne ziarna, owoce i warzywa 

Zwłaszcza zielone warzywa liściaste – zamiast przetworzonych produktów spożywczych o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Należy również unikać picia słodzonych napojów bezalkoholowych, które zawierają duże ilości cukru.

Jeśli masz nadwagę lub otyłość, utrata zaledwie 5% masy ciała może mieć duże znaczenie dla Twojego zdrowia.

Jeśli chcesz skorzystać z zalet zdrowego odżywiania, to catering dietetyczny Kielce, jest miastem, w którym go dostaniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się podczas remontu domu?
Co przyda się podczas remontu domu?
Remont domu to ogromne przedsięwzięcie niezależnie od tego, czy będziemy je wykonywać samodzielnie, czyli tzw. systemem gospodarczym, czy zatrudnimy firmy […]
Ostatnie wpisy