Zalety niklowania aluminium

Zalety niklowania aluminium
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niklowanie to niezwykle popularny proces, polegający na pokryciu przedmiotów metalowych warstwą niklu. Wykonuje się go głównie w celach technicznych, w tym również antykorozyjnych i dekoracyjnych. Proces ten spełnia wiele różnych funkcji, dlatego nie dziwi mnogość jego zastosowań. Warto wiedzieć, że pierwiastek niklu jest biało-srebrzystym metalem o lekko złotym zabarwieniu i charakteryzuje się niezwykłą twardością i ciągłością, a także doskonale sprawdza się jako powłoka galwanotechniczna.

Zastosowania niklowania galwanicznego

Najwięcej zalet niklowania można znaleźć w artykule https://www.tegal.pl/technologie/technologie-galwaniczne/powloki-galwanotechniczne/niklowanie/, który dokładnie  opisuje cały proces. Najczęściej wykorzystuje się go przy produkcji elementów samochodowych, części rowerowych, kluczy, artykułów biurowych i gospodarstwa domowego. Warto również wiedzieć, że galwanizacja niklem jest bardzo wydajną i opłacalną metodą ochrony i dekoracji powierzchni wykonanych z metalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego
Korzyści z wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego
Sprawność ruchowa jest niezbędna, aby możliwe było samodzielnie funkcjonowanie na co dzień. Niestety czasami można borykać się z różnorodnymi schorzeniami […]
Ostatnie wpisy