Zabezpieczenia miejsc wypadków

Zabezpieczenia miejsc wypadków
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadki drogowe są smutnym znakiem obecnych czasów. Ruch uliczny jest ogromny, przez co wcale nietrudno i jakieś nieprzyjemne zdarzenie. Wystarczy zagapienie się, niezauważenie przeszkody. O powyższe wcale nie trudno gdy spieszymy się do pracy lub do domu, albo już jesteśmy spóźnieni. Często po bardzo długim staniu w korku, gdy wyjedziemy już na luźniejszy fragment drogi, chcemy koniecznie nadrobić stracony czas. Wciskamy wtedy gaz bardzo mocno, nie bacząc na rozmaite niebezpieczeństwa. Właśnie wtedy wypadki zdarzają się wyjątkowo często. Sprawdźmy jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, gdy już do niego doszło.

Trójkąt ostrzegawczy

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, gdy doszło do wypadku drogowego, jest ustawienie trójkąta. Jesteśmy zobowiązani to zrobić gdy wypadek zdarzył się na autostradzie, drodze ekspresowej, czy krajowej. Wtedy musimy ustawić trójkąt w odpowiedniej odległości od uszkodzonych aut, które mogą blokować pasy ruchu. Kierowcy dzięki temu będą mieli szansę wyhamować. Na zwykłych drogach i w obszarze zabudowanym również powinniśmy rozstawić trójkąt, jednak wtedy możemy to zrobić bezpośrednio za uszkodzonymi pojazdami.

Światła ostrzegawcze

Aby mieć pewność, że miejsce wypadku będzie widoczne z bardzo dużej odległości, najlepiej zastosować specjalny flary świetlne. Obecnie są one dostępne w formie lamp opartych o technologię LED. Przykłady możemy zobaczyć poniżej: https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/lampy-i-sygnalizatory-drogowe/swiatla-ostrzegawcze-flary-led. Flary powinny zostać umieszczone w takim miejscu, by były jak najlepiej widoczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym różni się kawa rozpuszczalna od mielonej?
Czym różni się kawa rozpuszczalna od mielonej?
Kawa to jeden z napojów, po które sięgamy wyjątkowo chętnie i często. Nie tylko cechuje ją aromatyczny zapach, intensywny smak […]
Ostatnie wpisy