Z jakiego drzewa najczęściej wykonuje się meble?

Z jakiego drzewa najczęściej wykonuje się meble?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno od wielu wieków jest wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju mebli, takich jak choćby krzesła, stoły, łóżka czy szafy. Wynika to z faktu, że posiada mnóstwo zalet – przede wszystkim jest ekologiczne, niezwykle trwałe i wyjątkowo uniwersalne. Ponadto nie przyciąga kurzu i jest higroskopijne, dzięki czemu w jego pobliżu mogą bez problemu przebywać alergicy. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie gatunki drzew najlepiej nadają się do budowy wszelkich konstrukcji meblarskich.

Dąb i buk to prawdziwi królowie

Meble drewniane zdecydowanie najczęściej wykonuje się z dębu, ponieważ posiada on ciepły kolor i odznacza się dużą twardością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Drugim popularnym gatunkiem jest buk, stosowany przede wszystkim do produkcji parkietów, krzeseł i foteli. Jest on wyraźnie jaśniejszy od dębu, ale równie trwały i atrakcyjny wizualnie. Poza tym na rynku można znaleźć mnóstwo konstrukcji z jesionu, sosny, modrzewia, świerka, brzozy, olchy i orzecha. Jeśli np. interesują nas eleganckie i funkcjonalne meble sosnowe, kupimy je w tym sklepie internetowym: https://meblesosnowe.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie jest zastosowanie porcelany w życiu codziennym?
Jakie jest zastosowanie porcelany w życiu codziennym?
Porcelana jest jednym z najbardziej cenionych i pożądanych materiałów na świecie. Jest bardzo popularna jako zastawa obiadowa ze względu na […]
Ostatnie wpisy