Jak zabrać się za budowę basenu w ogrodzie?

Jak zabrać się za budowę basenu w ogrodzie?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy zaczynają nam doskwierać letnie upały, na wszelkie możliwe sposoby szukamy ochłody i orzeźwienia. Doskonałym sposobem na to, aby w upalne dni zaznać nieco relaksu jest kąpiel w basenie. Dla wielu osób, które mogą sobie na to pozwolić, basen kąpielowy w ogrodzie lub na działce jest wręcz wyznacznikiem udanego wypoczynku. W takim basenie można się kąpać wraz z dziećmi, wypoczywać z książką lub ulubionym czasopismem popijając jednocześnie orzeźwiające napoje chłodzące. Jak jednak sprawić, aby tego rodzaju rozrywka stała się możliwa również i w naszym ogrodzie?

Od czego zacząć budowę basenu we własnym ogródku?

Zanim przystąpimy do budowy basenu musimy najpierw wybrać odpwiednią lokalizację. Pamiętajmy o tym, że im bliżej domu będzie taki basen, tym mniejsze koszty doprowadzenia instalacji wodnej i hydraulicznej. Dobrze jest również wybrać miejsce o odpowiednim nasłonecznieniu, aby woda w basenie po prostu szybciej się nagrzewała. Wiele zależy tu także od samego usytuowania domu względem działki oraz dostępnego nam miejsca, które będziemy mogli przeznaczyć na basen.

Gdy wiemy już gdzie w ogrodzie będzie stał basen, musimy wybrać odpowiednią nieckę, materiały wykończeniowe oraz akcesoria do basenów w ogrodzie (podgrzewacze wody, filtry i pompy). Najtrwalsze na pewno będą niecki betonowe – beton możemy wylać sami, lub kupić gotową nieckę. Można również zdecydować się na nieckę metalową – z blachy stalowej lub z aluminium powlekanego PCW. Dobrze sprawdzają się też niecki z żywic poliestrowych. Doskonale prezentują się również obudowane drewnem i sklejką niecki w systemie szwedzkim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niebanalna zastawa obiadowa – w jakie talerze warto zainwestować?
Niebanalna zastawa obiadowa – w jakie talerze warto zainwestować?
Stara zastawa stołowa jest już obtłuczona i zdekompletowana? To nieomylny znak, że czas zainwestować w nowe talerze, które posłużą nam […]
Ostatnie wpisy