Z czego składa się kompresor klimatyzacji w twoim samochodzie?

Z czego składa się kompresor klimatyzacji w twoim samochodzie?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompresor klimatyzacji jest odpowiedzialny za zapewnienie efektu chłodzenia w Twoim samochodzie. Nazywana jest również sprężarką czynnika chłodniczego i działa poprzez sprężanie gazu chłodniczego, a następnie uwalnianie go, co powoduje jego rozszerzenie. Proces ten powoduje wydzielanie ciepła, które następnie schładza gaz, zanim ponownie trafi do układu. Sprężarka jest zwykle umieszczona w pobliżu silnika lub przynajmniej w jego pobliżu, aby nie było na nią zbyt dużego nacisku i ryzyka przegrzania.

Sprężarka klimatyzacji składa się z kilku części, które współpracują ze sobą, aby zapewnić Ci zimne powietrze, kiedy tego chcesz:

Obudowa sprężarki

To tutaj znajduje się sama sprężarka wraz ze wszystkimi innymi jej częściami. W niej znajdują się tłoki, które sprężają i uwalniają gaz chłodniczy, aby stworzyć moc chłodzącą.

Skraplacz

Ta część przyjmuje gorący gaz pod ciśnieniem z zewnątrz samochodu i schładza go, aby można go było ponownie wprowadzić do układu. Skraplacz jest zazwyczaj umieszczony z przodu lub z tyłu samochodu, gdzie jest dużo miejsca na ten cel. Niektóre samochody mają wentylator elektryczny dołączony bezpośrednio do ich skraplaczy, dzięki czemu zawsze mogą mieć chłodne powietrze przepływające przez nie, nawet gdy nie są uruchomione.

Elektromagnes

Ta część służy do załączania sprzęgła i sprężarki, włączając system klimatyzacji samochodu. Kiedy elektromagnes kompresora klimatyzacji jest włączony, pociąga za dźwignię, która uwalnia ciśnienie z wnętrza Twojego pojazdu, aby chłodne powietrze mogło przez niego przepływać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Peruka – skąd nabyć i jak się ją powinno nosić?
Peruka – skąd nabyć i jak się ją powinno nosić?
Peruki są alternatywą dla osób, które chcą drastycznie, lecz krótkotrwale zmienić swój wygląd, lub ze względu na problemy zdrowotne nosić […]
Ostatnie wpisy